Piła: Ciechanowski zaprzecza, by uprzedzał Stokłosę o...

  Piła: Ciechanowski zaprzecza, by uprzedzał Stokłosę o aresztowaniu

  TR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jacek Ciechanowski, działacz pilskiego PiS, zaprzecza, by uprzedzał Henryka Stokłosę o planowanym aresztowaniu i nalegał na jego ucieczkę za granicę. Nie zaprzecza jednak, że spotykał się ze Stokłosą: "Robiłem to, żeby uratować Farmutil i miejsca pracy".
  Długo oczekiwane oświadczenie Jacka Ciechanowskiego w sprawie rewelacji zamieszczonych w książce Stokłosów " W szponach władzy" było dość zaskakujące. Ciechanowski pierwszy raz skontaktował się z byłym senatorem na prośbę ówczesnego wojewody, Tadeusza Dziuby. O interwencję prosił go również minister środowiska, Jan Szyszko. Była bowiem presja na urzędników, by wydać decyzję o zamknięciu produkcji w Śmiłowie. - Zrobiłem to, by ratować miejsca pracy. Zrobiłbym to samo jeszcze raz - mówi Ciechanowski.

  Na czym konkretnie polegało to "ratowanie" Farmutilu dziennikarze jednak nie usłyszeli. Ciechanowski nie ukrywał jednak, że spotykał się ze Stokłosą w tym najbardziej gorącym okresie, czyli w 2006 roku i na początku 2007, kiedy wokół byłego senatora zaciskała się już prokuratorska pętla. To ostatnie spotkanie odbyło się już na terenie Niemiec. - Zaznaczam, że Henryk Stokłosa nie był wtedy osobą poszukiwaną - mówi Jacek Ciechanowski.

  Na wytoczenie procesu Stokłosom o zniesławienie nie ma pieniędzy, ale całą sprawą zamierza zainteresować Prokuratora Generalnego. Tymczasem wciąż ważą się jego losy w partii. Poseł Kraczkowski zamierza poddać pod głosowanie wniosek o wykluczenie go z PiS.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo