Ostrów: Budowa obwodnicy opóźni się

  Ostrów: Budowa obwodnicy opóźni się

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Protest jednej z odrzuconych firm opóźnił rozpoczęcie budo-wy drugiego etapu obwodnicy Ostrowa Wlkp. Pierwotnie zakładano, że rozpocznie się ona w maju br. Niestety, trzeba było czekać, aż sprawę rozpatrzy Krajowa Izba Odwoławcza.

  Pierwsze procedury przetargowe związane z drugim etapem budowy ruszyły ponad 4 miesiące temu. Zgłosiły się 32 konsorcja. Z tego do dalszego etapu zakwalifikowało się 20 firm, ale z taką decyzją nie zgodziło się jedno z przedsiębiorstw. Dopiero teraz ma się rozpocząć postępowanie przetargowe z udziałem 20 firm.

  Wszystko wskazuje na to, że zgoda na budowę wydana zostanie jeszcze w sierpniu. Także w tym miesiącu ma zostać ogłoszony w internecie drugi etap postępowania przetargowego.

  Jeśli pogoda pozwoli, prace ruszą w listopadzie, ale równie dobrze może to nastąpić dopiero wiosną. Przypomnijmy, że drugi etap obwodnicy to blisko 14-kilometrowy odcinek, czyli dwukrotnie dłuższy niż już ukończona pierwsza część. Całość ma być gotowa w maju 2012 roku, ale nie wiadomo, czy obecny poślizg nie spowoduje przesunięcia tego terminu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo