Poznań: Wyremontowali klatkę i... zdali egzamin

  Poznań: Wyremontowali klatkę i... zdali egzamin

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwudziestu jeden kandydatów na czeladników, w ramach części praktycznej egzaminu, wyremontowało klatkę schodową w budynku komunalnym przy ulicy Ku Dębinie 1.

  Stało się tak dzięki temu, że domem i jego mieszkańcami, jedynymi ewakuowanymi w Poznaniu z powodu powodzi, zainteresowali się rzemieślnicy zrzeszeni w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej.
  - To był odruch serca. Podczas walnego zebrania padł pomysł, żeby oprócz indywidualnych akcji pomocowych, zebrać także pieniądze na pomoc powodzianom w Wielkopolsce - mówi Tomasz Wika, dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. - To, czego szukaliśmy w regionie, okazało się być bardzo blisko, bo w Poznaniu. Zadanie było dla nas tym bardziej ważne, że dom zamieszkują osoby w przeszłości pokrzywdzone przez los.

  Podczas spotkania rzemieślnikom udało się zebrać ok. 2 tysięcy złotych. Kwotę tę przeznaczono na farby do odmalowania klatki schodowej. Po wizji okazało się jednak, że malowanie tu nie wystarczy.
  Zawilgocone ściany i od lat nieremontowany budynek nie były w dobrym stanie. Stąd kolejny wspaniały pomysł - nie malować, a wyremontować klatkę. To zadanie spadło na barki młodych chłopców, którzy uczyli się zawodu, a stanąć mieli właśnie przed komisją egzaminacyjną.

  - Prace przebiegały bardzo sprawnie - chwali podopiecznych Janusz Jakubowski, szef komisji egzaminacyjnej. - Trzeba było zeskrobać ściany, przygotować do malowania, zagruntować i pomalować. Pomalowane zostały też framugi okien. Nie napotkaliśmy na żadne niespodzianki, które przeszkodziłyby nam w pracy.

  Remont klatki trwał ok. dwóch tygodni. Dzisiaj, w sobotę, jest jego oficjalne zakończenie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo