Poznań: Nielegalnie zamontowano znak zakazu

  Poznań: Nielegalnie zamontowano znak zakazu

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Długo nie postał znak zakazu skrętu w lewo dla samochodów jadących z okolic Moraska i Suchego Lasu w stronę pętli tramwajowej PST, który postawiono na skrzyżowaniu ulicy Mateckiego i Stróżyńskiego. Okazało się bowiem, że znak drogowy był w tym miejscu zamontowany nielegalnie.
  O tym niecodziennym znaku na Piątkowie poinformował nas czytelnik. - Znak pojawił się niespodziewanie w sobotę rano - pisze czytelnik. - Nie towarzyszyła mu żadna dodatkowa tabliczka informująca o zmianie organizacji ruchu - dodaje. Według czytelnika, znak wprowadził wiele utrudnień dla tych mieszkańców, którzy chcieli dojechać z Moraska do pętli PST.

  - Trzeba było jechać przez ulicę Szymanowskiego, wokół osiedla. Spowodowało to zwiększenie korków na pozostałych ulicach - wskazuje czytelnik.

  Jego zdaniem jedynym uzasadnieniem postawienia tego znaku mogła być chęć pozbycia się korków pojawiających się na skrzyżowaniu. - Jednak zakaz skrętu ich nie zlikwiduje, tylko zmieni ich lokalizację, a ponadto uprzykrzy życie kilku tysiącom osób dojeżdżających do Poznania - denerwuje się.

  Znak wywołał wiele zamieszania, dlatego sprawdziliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich, co zadecydowało o tym, aby ustawić go w tym miejscu. Chcieliśmy się też dowiedzieć dlaczego o istotnej zmianie w organizacji ruchu nie powiadomiono mieszkańców. Urzędnicy ZDM o sprawie wiedzieli, ale nie był to ich pomysł...

  - Znak drogowy został już zdemontowany, bowiem zawieszony został bez zgody zarządcy drogi, czyli naszej - wyjaśnia Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo