Powiat śremski: Pożar w Chrząstowie, jedna osoba poparzona....

  Powiat śremski: Pożar w Chrząstowie, jedna osoba poparzona. Zobacz film

  CZUM

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Trzy jednostki straży pożarnej gasiły pożar budynku, do którego doszło dzisiaj około godz. 10 w Chrząstowie (gm. Książ Wlkp.). Paliło się pomieszczenie gospodarcze, w którym właściciel przetrzymywał m. in. siano oraz słomę.
  - Wstępna przyczyna to zaprószenie ognia przez syna właściciela - informuje sekcyjny Jacek Sieradzki z Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, który przybył na miejsce pożaru.

  W skutek szybkiego rozprzestrzenienia się ognia rany odniósł syn właściciela posesji, na której wybuchł pożar. - Ranna osoba doznała poparzeń, które obejmują około 30 proc. powierzchni ciała - mówi Jacek Sieradzki. - Poszkodowanemu została udzielona pomoc przedmedyczna, a następnie przez pogotowie został zabrany do śremskiego szpitala - dodaje.

  Ze wstępnych, szacunkowych podliczeń strat wynika, że spłonęło mienie o wartości około 20 tys. zł. Akcja gaśnicza trwała niecałe dwie godziny. Ostatni wóz strażacki należący do ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wlkp. powrócił do jednostki kilka minut po godz. 12.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo