Suchy Las chce przyciągnąć inwestorów i zwalnia ich z...

  Suchy Las chce przyciągnąć inwestorów i zwalnia ich z podatków

  BART

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W gminie Suchy Las samorządowcy zamierzają przyciągnąć inwestorów. W tym celu radni wprowadzili jeden pułap wydatków poniesionych na inwestycje (zamiast dwóch progów) i możliwość uzyskania zwolnienia podatkowego od razu na cztery lata.
  Do tej pory przedsiębiorcy realizując nowe inwestycje (tworząc je lub rozbudowując na terenie gminy Suchy Las), mogli liczyć na dwuletnie zwolnienie podatkowe w przypadku kosztów nie mniejszych niż 3,5 mln zł lub na 4-letnie zwolnienie podatkowe przy poniesieniu kosztów nie mniejszych niż 6 mln zł (kwoty bez podatku VAT).

  Teraz przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na utworzenie lub rozbudowę firmy, wydając minimum 3,5 mln zł (bez podatku VAT) mogą otrzymać zwolnienie podatkowe na 4 lata.

  Jak tłumaczy wójt Suchego Lasu Grzegorz Wojtera zmiana wychodzi naprzeciw uwarunkowaniom związanym z niedawnym kryzysem. Poprzez znowelizowanie uchwały gmina chce być przyjazna przedsiębiorcom i stworzyć im na swoim terenie odpowiednie warunki do dalszego rozwoju. Chce również przyciągnąć nowych inwestorów, którzy właśnie tutaj stworzą kolejne miejsca pracy.

  Przedsiębiorcy, którzy zamierzają skorzystać ze zwolnień z podatku szczegółowe informacje na ten temat mogą uzyskać w Urzędzie Gminy, w pok. numer 6 lub dzwoniąc na nr tel. 61 8926 273.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Samorządowcy z Suchego Lasu

  ofiara niekompetencji (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 20

  Może pan Wójt uporządkuje w gminie oznakowanie dróg odpowiednio do sytuacji. Na razie sąd powszechny sankcjonuje jego niekompetencje w tym zakresie.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo