Piłka nożna: To już trzecia porażka Jaroty w tym sezonie

Krzysztof Maciejewski
Trwa seria porażek piłkarzy Jaroty Jarocin w rozgrywkach II ligi. Wczoraj jarocinianie przegrali trzecie spotkanie z rzędu, na boisku poznańskiej Warty ulegając liderowi grupy zachodniej Olimpii Grudziądz 0:2. Wygrana pozostających wciąż bez straty punktu gości była w pełni zasłużona.

Podopieczni trenera Czesława Owczarka rozpoczęli mecz z dużym animuszem, bez respektu dla lidera i już w pierwszych pięciu minutach trzykrotnie zagrozili bramce Pawła Zarzyckiego. Już w drugiej minucie strzał Krzysztofa Gościniaka z problemami obronił golkiper Olimpii. W kolejnej akcji tenże napastnik Jaroty najpierw został zablokowany przez obrońców, a chwilę później posłał piłkę nad poprzeczką.

Rywale szybko jednak udowodnili, że ich wysokie aspiracje w obecnym sezonie nie są dziełem przypadku. Goście uporządkowali grę i zaczęli coraz groźniej atakować. Kilkakrotnie w ostatniej chwili skutecznie interweniowali obrońcy Jaroty, a w 31. minucie przed stratą gola uchronił swój zespół Dariusz Brzostowski wygrywając pojedynek sam na sam z najskuteczniejszym strzelcem Olimpii Piotrem Ruszkulem.

Bramkarz Jaroty po zmianie stron był jednak bezradny dwa razy po strzałach z rzutu wolnego - Rogóża i Kryszaka, i po raz trzeci, gdy piłkarze z Grudziądza całkowicie rozmontowali defensywę, podłamanego po stracie drugiego gola, zespołu z Jarocina.

Jarocinianie nie ograniczali się wyłącznie do defensywy, zabrakło jednak skuteczności. Najdogodniejszą sytuację zmarnował w ostatnich sekundach pierwszej połowy, jeszcze przy stanie 0:0, Bartosz Kieliba, który strzelając głową z odległości jednego metra, trafił piłką w słupek.

Olimpia mogła zdobyć p więcej bramek, ale bardzo dobrze spisywał się w jarocińskiej bramce doświadczony Brzostowski. Jedenastka z Grudzią-dza potwierdziła więc swoje aspiracje do awansu i ma na swoim koncie komplet czterech zwycięstw w tym sezonie.

Jarota Jarocin - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:0)
bramki: 0:1 - Rogóż (48), 0:2 - Kryszak (83), 0:3 - Domżalski (85).
Jarota: Brzostowski - Idzikowski, Kieliba, Śliwa, Garbarek - CzabańskiI (76. Stawiński) Cierniewski (57 DanielakI), Majusiak, Jeżewski (69. MatuszewskiI) - Bartoszak, GościniakI.
Sędziował: Jacek Lis (Ruda Śląska).