Poznań: Od dzisiaj remont Alei Niepodległości

  Poznań: Od dzisiaj remont Alei Niepodległości

  SOB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dziś rozpoczyna się remont Alei Niepodległości (na odcinku od Fredry do Libelta). Drogowcy będą wymieniać nawierzchnię jezdni, chodniki i odnawiać miejsca postojowe. Jednak na początku prace nie powinny być uciążliwe dla mieszkańców.
  Najpierw będą regulowane krawężniki i uporządkowane miejsca postojowe (od strony parku). Potem, po około dwóch tygodniach, drogowcy pracować będą po drugiej stronie alei. W tym czasie może być na pewien czas wyłączony pas jezdni.

  Po zakończeniu remontu chodników i miejsc postojowych, rozpocznie się wymiana nawierzchni. Aleje Niepodległości to bardzo ważna arteria miasta, więc aby utrudnienia były mniejsze, nawierzchnia będzie układana w weekendy.

  ZDM planuje także na czas remontu zmienić programy sygnalizacji świetlnej, aby ułatwić przejazd w okolicy remontowanego odcinka alei. Roboty w tym miejscu potrwają do 8 października, wyremontowane również zostanie skrzyżowanie Alei Niepodległości z ulicą K. Libelta.

  Postępują za to prace przy remoncie ulicy Kościelnej, gdzie trwa regulacja krawężników i remont chodników od strony ulicy Dąbrowskiego. Będzie też nowa nawierzchnia ulicy. Roboty potrwają do końca września.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo