Konin: Greenpeace jednak zaszkodził kopalni

  Konin: Greenpeace jednak zaszkodził kopalni

  Izabela A. Kolasińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Sąd Okręgowy w Koninie uznał, że KWB Konin ma prawo domagać się odszkodowania od Fundacji Greenpeace Polska, której działacze pod koniec listopada 2008 roku wtargnęli na teren odkrywki Jóźwin i spowodowali zatrzymanie wydobycia węgla na dwie i pół godziny. Kopalnia wyceniła swoje straty na 265 tys. złotych i w marcu 2009 roku pozwała Greenpeace do sądu.
  Sąd Okręgowy w Koninie wydał właśnie w tej sprawie wyrok wstępny, uznając co do zasady roszczenie kopalni. Otwiera to drogę do procesu o odszkodowanie. Jak wysokie, okaże się podczas kolejnych rozpraw. O ile do nich dojdzie, bo wyrok jest nieprawomocny i Greenpeace na pewno go zaskarży. - Dopóki nie dostaniemy uzasadnienia tego wyroku, nie będziemy komentować sprawy - mówi Jacek Winiarski, rzecznik Greenpeace.

  - Wyrok sądu dowodzi, że Greenpeace działał na szkodę kopalni. Sadzę, że działał również na szkodę opinii publicznej, wprowadzając ją w błąd. Powodem akcji było przecież rzekome zagrożenie Gopła, które miało wyschnąć na skutek działalności kopalni. Dziś nikt nie ośmieli się poważnie twierdzić czegoś podobnego - mówi Sławomir Mazurek, prezes kopalni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo