Wielkopolska: E-myto w lipcu 2011 nierealne?

  Wielkopolska: E-myto w lipcu 2011 nierealne?

  AK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj zostaną otwarte oferty w przetargu na elektroniczny system poboru opłat, który w lipcu przyszłego roku ma zastąpić winiety na państwowych autostradach i drogach ekspresowych. O kontrakt wart 500 mln złotych stara się sześć konsorcjów.
  Przetarg o cztery miesiące opóźniły protesty firm i już dziś potencjalni wykonawcy mówią, że termin 1 lipca 2011 roku jest nierealny. Na budowę systemu potrzeba co najmniej roku. Jeden z oferentów, Kapsch TrafficCom chwali się, że w Czechach udało mu się to zrobić w rekordowym czasie 9 miesięcy. Tymczasem GDDKiA zamierza wybrać wykonawcę dopiero jesienią, co skraca ten czas do 7-8 miesięcy.

  Za niedotrzymanie terminu wykonawcy grożą wysokie kary. Mówi się o 1 mln zł dziennie. Kontrakt jest jednak na tyle lukratywny, że firmy wolą wrzucić ewentualne kary w koszty, co jednak podroży inwestycję o kilkadziesiąt milionów złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo