Piła: Brat zabójca zostanie w schronisku kolejne trzy...

  Piła: Brat zabójca zostanie w schronisku kolejne trzy miesiące

  TR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - To była zbrodnia z premedytacją, w dodatku wyjątkowo okrutna - tak Maria Wierzejewska-Raczyńska, prokurator rejonowy w Pile, skomentowała to, co 4 kwietnia wydarzyło się w mieszkaniu przy ulicy Kolbego.
  Na pytanie, czy to właśnie prokuratura będzie oskarżać 16-letniego mordercę, brata niespełna 13-letniej ofiary, nie ma jeszcze odpowiedzi. Sprawa Krystiana H. należy teraz do Sądu Rejonowego w Pile, który zdecyduje, czy za zabójstwo siostry będzie odpowiadał jako dorosły, czy jako nieletni. Na razie podjęli decyzję, by 16-letniego mordercę umieścić na kolejne trzy miesiące w schronisku interwencyjnym dla nieletnich.

  - Nie mamy jeszcze dwóch istotnych dla nas opinii - mówi Krzysztof Dziedzic, prezes Sądu Rejonowego w Pile. - Chodzi o opinię psychologiczną i kryminologiczną.

  W przypadku tej ostatniej biegli badali ślady zabezpieczone na miejscu zbrodni. Tych było aż nadto. Krystian zamordował siostrę z wyjątkowym okrucieństwem: nie tylko bił swoją niespełna 13-letnią siostrę po głowie ciężkim, metalowym gryfem od ciężarka, ale także ugodził ją kilka razy nożem i dusił.

  Prezes pilskiego sądu liczy, że opinie dotrą najpóźniej we wrześniu. Jeżeli będzie decyzja, by Krystiana H. sądzić za morderstwo jako dorosłego, to sprawa ponownie wróci do prokuratury. Wtedy 16-latkowi będzie groziło nawet dożywocie. Znacznie niższy wymiar kary otrzyma jako nieletni morderca: Sąd Rodzinny i Nieletnich może umieścić go w zakładzie poprawczym do ukończenia przez niego 21. roku życia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proszę nie wprowadzać w błąd!

  xyz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Autor artykułu oraz redaktorzy nie doczytali przepisów polskiego prawa - nawet jeśli nieletni przestępca, w tym 16-letni morderca, zostanie potraktowany przez sąd jak dorosły to nie można mu...rozwiń całość

  Autor artykułu oraz redaktorzy nie doczytali przepisów polskiego prawa - nawet jeśli nieletni przestępca, w tym 16-letni morderca, zostanie potraktowany przez sąd jak dorosły to nie można mu wymierzyć kary dożywotniego więzienia. Górną granica w przypadkach zagrożonych dożywociem jest 25 lat więzienia. Proszę w takim razie nie dezinformować czytelników. Natomiast jeśli 16-latek zostanie potraktowany jak nieletni, to stanie nie przez poznańskim Sądem Okręgowym, ale przed wydziałem rodzinnym Sądu Rejonowego w Pile i wtedy rzeczywiście górną granicą kary jest zakład poprawczy do 21 roku życia.
  Pozdrawiam i liczę na wnikliwość przy studiowaniu, bądź co bądź, ciekawego polskiego prawa! zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo