Wyjątkowe panny młode pomagają małemu Maćkowi z Poznania

  Wyjątkowe panny młode pomagają małemu Maćkowi z Poznania

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Coraz więcej panien młodych ponownie zakłada swe suknie ślubne, by przyniosły one szczęście także innym w ramach akcji charytatywnej "Panny Młode podbijają miasto dla chorego Malucha!". To jedyne takie wydarzenie w kraju, które po raz trzeci odbędzie się 22 sierpnia w Poznaniu.
  Jak w poprzednich latach, na ulicach Poznania odbędzie się niezwykła sesja fotograficzna. Ponad 90 panien młodych pojawi się w hotelu Sheraton, BWM Smorawiński, Mieście Wnętrz BRW , Galerii Malta i na Starym Rynku. Każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z pannami młodymi. Jedną z uczestniczek będzie modelka Ilona Felicjańska.

  W tym roku panny młode pomogą w zbieraniu pieniędzy dla Maćka, który ma zaledwie pięć lat, a już wiele wycierpiał. Mama Maćka adoptowała go z oddziału szpitalnego z padaczką, a niedawno okazało się, że chłopiec cierpi ponadto na atypowy autyzm i opóźnienie rozwojowe.

  - Można się tylko domyślać , jak trudna jest adopcja autystycznego dziecka, które ma problemy z podstawowymi czynnościami i okazywaniem uczuć - mówi Agnieszka Kuźma - Zywert, organizatorka akcji charytatywnej. - Ten mały poznaniak potrzebuje intensywnej rehabilitacji, a wspiera go obecnie jedynie mama. Tata chłopca miał bardzo poważny wypadek samochodowy nie z własnej winy i po wielu miesiącach śpiączki i roku na oddziale intensywnej opieki medycznej, sam walczy o odzyskanie sprawności.
  Dlatego uczestniczki wybrały w tym roku Maćka. Chętne panny młode mogą się jeszcze zgłaszać do udziału w wyjątkowej sesji fotograficznej. Organizatorzy liczą też na wsparcie kwiaciarni, aby w tym wyjątkowym dniu panny młode mogły zdobić równie piękne kwiaty.

  W ten dzień odbędzie się także o godzinie 16.30 Parada Pojazdów Weselnych, które przejadą ulicami Poznania na Stary Rynek. Najlepsze samochody ślubne "z wielkim sercem" do obejrzenia w sercu miasta w niedzielne popołudnie oraz na stronie internetowej akcji: www.panny-mlode.pl. Tam również można dowiedzieć się więcej na temat tegorocznej akcji , której patronem medialnym został "Polska Głos Wielkopolski".

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo