Poznań: Port Ławica cofa się w sprawie Euro 2012

  Poznań: Port Ławica cofa się w sprawie Euro 2012

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Port Lotniczy Ławica nieoczekiwanie wycofał swój wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach do rozbudowy lotniska niezbędnej Euro 2012. Tym samym wzrosło zagrożenie, że Poznań nie spełni wymagań dotyczących organizacji mistrzostw.
  Wczoraj Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu opublikowała na swojej stronie komunikat informujący o tym, że umorzono postępowanie w sprawie uwarunkowań środowiskowych. Powód: wycofania w tym tygodniu przez Port Lotniczy Ławica wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Co ciekawe. zalewie dwa tygodnie wcześniej kierownictwo lotniska wniosło o podjęcie przez RDOŚ postępowania.

  Wniosek o decyzję środowiskową port złożył na początku stycznia br., ale już po miesiącu wystąpił o zawieszenie postępowania.
  Otrzymanie pozytywnej decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych jest niezbędne do uzyskania zezwolenia budowlanego. Procedury RDOŚ związane z decyzją trwają kilka miesięcy, zatem wycofanie wniosku nie pozostanie bez wpływu na harmonogram prac.

  Tymczasem obecnie Ławica ma największe spośród portów lotniczych opóźnienie w przygotowaniach do Euro 2012. W Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie inwestycje związane z transportem lotniczym są fazie realizacji i przebiegają zgodnie z planem, a w Poznaniu są wciąż na etapie przygotowań.

  Przed tygodniem informowaliśmy, że wbrew wcześniejszym deklaracjom kierownictwa portu o przyspieszeniu prac przygotowawczych nic takiego nie nastąpiło. W oficjalnym planie przygotowań Polski do Euro 2012 rozbudowa lotniska na Ławicy jest wskazywana jako krytycznie opóźniona.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo