Poznań: Korki na Śródce. Przeprogramowana sygnalizacja i...

  Poznań: Korki na Śródce. Przeprogramowana sygnalizacja i zmiany w komunikacji miejskiej

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nadal panuje trudna sytuacja komunikacyjna w rejonie ronda Śródka, gdzie od wtorku trwają prace przy budowie kolektora ściekowego, którego inwestorem jest Aquanet.
  Na dojazdach do ronda tworzą się ogromne korki. Możliwościami usprawnienia przejazdu w tej części miasta zajmowała się komisja bezpieczeństwa ruchu działająca przy ZDM. Są już pierwsze ustalenia. Jak już wcześniej informowaliśmy, w najbliższych dniach ma zostać przeprogramowana sygnalizacja świetlna na zlecenie Aquanetu. Pojawi się system wideodetekcji, który wychwytywać będzie natężenie ruchu i odpowiednio dopasowywać zielone światło. Sytuację w rejonie ronda kontrolować będzie policja, a w razie potrzeby wprowadzone zostanie ręczne sterowanie ruchem.

  Od poniedziałku do odwołania zmiany czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. - Skrócona zostanie trasa autobusów linii 63, które pojadą tylko do pętli na dworcu autobusowym Garbary - mówi Rafał Kupś, zastępca dyrektora ZTM. - Jeśli będą trudne warunki, będziemy rozważać zmiany trasy autobusu linii 67.
  Podróżni mogą korzystać z tramwajów linii 4, 8 i 17.

  Prace na rondzie mają potrwać do końca roku, a koniec budowy kolektora prawobrzeżnego II i kolektora ściekowego planowany jest na początek 2012 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo