Powiat gostyński: Znalazł ciało podczas spaceru

  Powiat gostyński: Znalazł ciało podczas spaceru

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Gostyńska prokuratura sprawdza, jak doszło do śmierci mieszkańca Piasków, którego zwłoki znaleziono na wysypisku śmieci. Śledczy nie wykluczają, że przyczyniły się do tego osoby trzecie. Brana jest pod uwagę także hipoteza mówiąca o nieszczęśliwym wypadku.
  Ciało mężczyzny przy ulicy Warszawskiej znalazł w czwartek mieszkaniec Piasków, który spacerował tamtędy z psem. Leżało w zaroślach w miejscu, która ludzie nazywają dzikim wysypiskiem śmieci lub kompostownią. Mężczyzna wezwał odpowiednie służby. Policjanci zabezpieczyli teren, a lekarz pogotowia stwierdził zgon.

  - Lekarz nie był jednak w stanie ustalić przyczyny zgonu 53-letniego mieszkańca Piasków. Dlatego też przyjęliśmy najgorszą wersję i sprawdzamy, czy do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie - informuje Roch Waszak, prokurator rejonowy w Gostyniu.

  53-latek mógł zostać zamordowany. Zdaniem śledczych mogą o tym świadczyć rany głowy. Przeprowadzone zostały gruntowne oględziny miejsca zdarzenia, trwają analizy dowodów znalezionych na wysypisku. Prokuratura przesłuchała także rodzinę zmarłego. Z zeznań nie wynika, by cokolwiek mogło zapowiadać taką tragedię. Mężczyzna po prostu wyszedł z domu załatwić swoje sprawy.

  - Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyną śmierci był nieszczęśliwy wypadek. Nie możemy dopuścić do jakichkolwiek zaniedbań i dlatego bierzemy pod uwagę również zabójstwo - mówi Waszak.
  Wątpliwości ma rozwiać sekcja zwłok zlecona przez gostyńską prokuraturę. Zostanie przeprowadzona w sobotę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo