Środa Wielkopolska: Pożar magazynu pianki poliuretanowej

  Środa Wielkopolska: Pożar magazynu pianki poliuretanowej

  MIP

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W piątek rano w jednym z magazynów w Środzie Wielkopolskiej wybuchł pożar. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, ponieważ słup dymu było widać nawet w odległym o 30 km Poznaniu.
  - Tuż po godzinie 9 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze magazynu z materiami do produkcji mebli - mówi Waldemar Stypiński ze średzkiej straży, który dowodził na miejscu akcją. - Zanim przybyliśmy, pracownicy fabryki mebli usiłowali na własną rękę gasić pożar. Niestety, nie udało im się to - dodaje strażak.

  Jednostki gaśnicze próbowały opanować ogień trawiący 300-metrową halę, a także zabezpieczały sąsiednie budynki przed ogniem. Akcję znacznie utrudniał blaszany dach, który wyginał się oraz łatwopalne materiały składowane w magazynie. Były to głównie produkty na bazie pianki poliuretanowej oraz drewnianych stelaży mebli. Między innymi z tego powodu dopiero po półtorej godzinie walki z pożarem strażakom udało się go opanować. Jednak sama akcja dogaszania magazynu trwała przez jeszcze kilka godzin.

  Kiedy walkę z ogniem rozpoczęli strażacy, pracownicy firmy zaczęli ratować materiały z innych pomieszczeń sąsiadujących z płonącą halą. Wówczas jedna z kobiet zasłabła i została zabrana do średzkiego szpitala. Jej życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

  - Prawdopodobnie zasłabła z emocji związanych z tym pożarem, bo raczej nie podtruła się czadem - mówi jeden z pracowników zakładu meblowego.

  Straty wywołane pożarem są ogromne. - Zniszczona hala to kilkaset tysięcy złotych, natomiast straty wynikające ze spalenia materiałów można oceniać na kilkadziesiąt tysięcy złotych - mówi współwłaścicielka średzkiej firmy. Na całe szczęście, zakład był ubezpieczony. Producent mebli liczy, że w przyszłym tygodniu wznowi produkcję w halach, które nie zostały objęte pożarem. O losie spalonego magazynu zdecyduje inspektor budowlany.

  Po zakończeniu akcji na miejsce wejdzie policja, która będzie ustalać przyczyny pożaru.
  - Na razie można jedynie przypuszczać, że było to albo zwarcie instalacji elektrycznej, albo zaprószenie ognia - uważa Waldemar Stypiński.

  W akcji gaśniczej brało udział kilkanaście jednostek straży pożarnej z powiatu średzkiego oraz z powiatów: poznańskiego, wrzesińskiego i śremskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo