Wielkopolska: Kąpieliska będą dostawać gwiazdki

  Wielkopolska: Kąpieliska będą dostawać gwiazdki

  Michał Nicpoń

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wielkopolski WOPR chce wystawiać "cenzurki" strzeżonym kąpieliskom. Już w przyszłym sezonie mają one zostać oznaczone gwiazdkami (podobnie jak hotele). Zasada będzie jedna: im więcej gwiazdek - tym lepiej, to znaczy wygodniej i bezpieczniej.
  Skąd pomysł z gwiazdkami? Wielkopolscy ratownicy nie ukrywają, że podpatrzyli go u swoich kolegów w Zachodniopomorskiem.

  - Tam podobny system funkcjonuje już drugi rok. Co ważne, sprawdził się - twierdzi Zbigniew Rister, wiceprezes wielkopolskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

  Czemu ma służyć przeniesienie hotelarskiej nomenklatury na plażę? Przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa korzystających z kąpieli, ale również polepszeniu się estetyki kąpielisk.

  - Za dobre i nienachalne oznakowanie - punkt, za dwujęzyczne tablice informacyjne na kąpielisku kolejny punkt - wylicza Rister.

  Póki co woprowcy przygotowują się do wdrożenia systemu - kąpieliska inwentaryzują, oceniają, przyznają punkty. Ranking ma być gotowy na podsumowanie tegorocznego sezonu. Wtedy ratownicy przedstawią swoją propozycję właścicielom kąpielisk - najczęściej samorządom.

  Wielkopolska jest czwartym co do liczby strzeżonych kąpielisk, województwem w Polsce. Na terenie województwa wytyczone są 132 strzeżone kąpieliska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo