Rodzice wysyłają skargi, bo mleko było za gorące

  Rodzice wysyłają skargi, bo mleko było za gorące

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Do Kuratorium Oświaty wpływają skargi od rodziców niezadowolonych z pobytu ich dzieci na koloniach i obozach. Jednak zamiast informacji o prawdziwych uchybieniach, pod adresem organizatorów często kierowane są absurdalne zarzuty.
  Za dużo zajęć sprawnościowych na obozie sportowym, brak zgody na samodzielne wyjście na dyskotekę, za dużo owoców w jadłospisie - to tylko niektóre przykłady skarg wpływających do Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Rodzice, którzy wysłali swoje dzieci na kolonie, dzwonią, piszą, a nawet przyjeżdżają na miejsce wypoczynku.

  Nie pomaga to, że co roku wizytatorzy kuratorium w ciągu dwóch miesięcy wakacji przeprowadzają około 200 kontroli miejsc, w których wypoczywają dzieci. Lustracje są wyrywkowe i niezapowiedziane. A wyniki tych, które przeprowadzono w tym roku, nie wykazują poważniejszych uchybień.

  Najczęstszym błędem jest brak uzupełnianej na bieżąco dokumentacji przez wychowawców. Jednak okazuje się, że poza planowymi kontrolami, wizytatorzy muszą odwiedzać miejsca, w których odbywają się kolonie i obozy, bo tego chcą rodzice. - Jeśli do kancelarii kuratorium zostanie zgłoszona skarga dotycząca naszego województwa, wizytatorzy przeprowadzają kontrolę danego obiektu - tłumaczy Dorota Śliwińska, rzecznik Kuratorium Oświaty w Poznaniu. - Ale bardzo często wcale nie są one potrzebne.

  Zarzuty rodziców nierzadko sięgają bowiem granic absurdu. Skargi najczęściej dotyczą organizacji wypoczynku oraz wychowawców. Rodzice żalą się kuratorium, że opiekunowie nie pozwalają kupować dzieciom chipsów i namawiają je do jedzenia owoców.

  Nie podoba się im także to, że ich 17-letnia pociecha nie może "legalnie" palić papierosów. A zdarza się i tak, że rodzic nagle przyjeżdża na miejsce wypoczynku dziecka i chce zabrać je do domu. I choć nie podaje konkretnych zastrzeżeń, potem domaga się zwrotu pieniędzy za wyjazd.

  - Rodzice często po prostu nie czytają dokładnie programu obozu czy kolonii, a potem dziwią się, że wychowawcy wymagają od dziecka na przykład udziału w określonych zajęciach - mówi Dorota Śliwińska.

  Absurdalne skargi docierają także do Wielkopolskiej Izby Turystycznej. Jako przykład można wymienić chociażby skargę rodziców, których dzieci wypoczywały w Kołobrzegu - mleko w stołówce było gorące i dzieci mogły się poparzyć.

  - Znam też przypadek, w którym rodzice zarzucili organizatorom wycieczki do Egiptu, że ich 16-letnia córka zaszła w ciążę, bo kąpała się w basenie z Arabami - opowiada Włodzimierz Kolat, prezydent WIT.
  Bywa i tak, że skargi są uzasadnione. I wtedy można domagać się odszkodowania. Jednak wobec absurdalnych skarg biura podróży są bezradne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SŁOMA Z BUTÓW iI KOMPLEKSY

  student socjologii (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  No cóż, poziom intelektualny tych rodziców, oczywiście stawiających znak równania między poziomem konta a poziomem IQ, jest żenujący. Gdybyż ci rodzice mieli tyle kindersztuby i prezentowali poziom...rozwiń całość

  No cóż, poziom intelektualny tych rodziców, oczywiście stawiających znak równania między poziomem konta a poziomem IQ, jest żenujący. Gdybyż ci rodzice mieli tyle kindersztuby i prezentowali poziom intelektualny odpowiadający ich poziomowi buractwa i agresji to by Polska była wielkim Wersalem zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  RODZICE CZĘSTO TO PROSTAKI

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Wychowanie przez szkołę to często dla tych dzieci rodzaj wybawienia. Jedyna metoda poznawania dobra i zła. TY RODZIC! - FORMA MENU TO TEŻ RODZAJ WYCHOWANIA!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo