Sąd: Burmistrz Pniew skazany na karę grzywny

  Sąd: Burmistrz Pniew skazany na karę grzywny

  Marcin Pomianowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W środę o godz. 14.30 został zapadł wyrok w toczącej się od kilku miesięcy sprawie. Burmistrz Pniew został uznany winnym poświadczenia nieprawdy i niedopełnienia obowiązków służbowych.
  Chodziło o nieprawidłowości przy inwestycji na ulicy Młyńskiej w Pniewach. Dokumentacja inwestycji była fałszowana, bo kończył się okres pozwolenia na budową. By móc przedłużyć pozwolenie na budowę, burmistrz akceptował nielegalne praktyki swoich podwładnych. Sąd skazał burmistrza na karę 10 tys. grzywny. Wyrok nie jest prawomocny.

  Burmistrz nie czuje się winny i zapowiedział, że złoży apelację. Komentując wyrok Sądu Rejonowego w Szamotułach powiedział, że czuje się wrobiony przez 4 innych oskarżonych w tej sprawie, a sąd nie wziął pod uwagę jego argumentacji - że dowiedział się o przestępstwie z aktu oskarżenia, czyli 5 lat po tym jak do przestępstwa doszło.
  W ten sposób burmistrz nawiązywał do uzasadnienia zasądzonego wyroku, w którym to sąd zwrócił uwagę na to, że relacje między burmistrzem a innym oskarżonym w tym procesie wskazywały, że burmistrz i wspomniany oskarżony działali razem. A ten fakt wskazuje ewidentną winę głównego oskarżonego, czyli burmistrza.

  Pozostali 4 oskarżeni, przyznali się do winy i wobec nich sąd nakazał trzem z nich wpłatę po 1500 zł na rzecz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu. Czwarty oskarżony również ma wpłacić 2400 na ZOZ. Wobec całej czwórki sąd umorzył warunkowo postępowanie karne na okres 2 lat próby. Wskazaniem do takiego wyroku było to, że sąd uznał ich winę jako wypadek mniejszej wagi. W uzasadnieniu usłyszeliśmy też, że pozostali 4 oskarżeni przyznali się do winy, stopień szkodliwości przestępstwa był niewielki, a ich dotychczasowe życie pokazuje, że są to ludzie uczciwi.

  Środowy wyrok Sądu Rejonowego w Szamotułach w żaden formalny sposób nie wpłynie na kształt kampanii wyborczej w Pniewach. Wyrok nie jest prawomocny, a burmistrz zapowiedział odwołanie, więc będzie mógł stanąć w szranki o fotel ojca miasta w nadchodzących wyborach samorządowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo