Poznań: Skwer Jadwigi do remontu dopiero za rok

  Poznań: Skwer Jadwigi do remontu dopiero za rok

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od dwóch lat Rada Osiedla Rybaki-Piaski stara się o pieniądze na odnowienie skweru Jadwigi, czyli jednego z niewielu terenów zielonych w centrum miasta. Jest to zieleniec u zbiegu ulicy Strzeleckiej i ulicy Królowej Jadwigi.
  Rada osiedla wystąpiła także o wsparcie finansowe tego projektu do Urzędu Miasta. Postępowania administracyjne trwają już niemal rok i dotychczas nie zostały zakończone. Ich celem jest przygotowanie prawne terenu dla przeprowadzenia planowanej inwestycji.

  - Według zamierzenia pieniądze na odnowienie skweru Jadwigi mają pochodzić z grantu na projekty samorządowe oraz z naszych pieniędzy - mówi Andrzej Rataj, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Rybaki-Piaski.
  - W lipcu 2010 roku wystąpiliśmy z wnioskiem o grant na odnowienie zieleńca. Ubiegaliśmy się o fundusze już wcześniej, ale starania o przebudowę skweru nie uzyskały akceptacji w 2009 roku ze względu na problemy w "opracowaniu projektu zagospodarowania terenu oraz uzyskaniu stosownych pozwoleń". Obecnie sytuacja jest wyklarowana, ale też nie całkowicie: wydano stosowną ostateczną decyzję o warunkach zabudowy oraz doszło do powierzenia terenu Zarządowi Zieleni Miejskiej.

  Co najważniejsze, dzięki temu skwer ocaleje. Istniało bowiem zagrożenie, że zgodnie z pierwotnym kierunkiem zagospodarowania skweru Jadwigi, zostanie on przeznaczony pod zabudowę śródmiejską o funkcji usługowej i mieszkaniowej. Nie ma jeszcze projektu budowlanego i brakuje decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę. Wobec tego skwer zostanie odnowiony dopiero w przyszłym roku.

  - W takiej sytuacji jedynym elementem niezbędnym do zrealizowania inwestycji pozostaje pozytywne rozstrzygnięcie komisji grantowej o udzieleniu wsparcia finansowego na odnowienie skweru Jadwigi - dodaje Andrzej Rataj. - Jako mieszkańcy osiedla Rybaki-Piaski mamy nadzieję, że nasze postulaty zostaną wysłuchane, dzięki czemu już za rok skwer Jadwigi wypięknieje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo