W Merkurym nie chcą krzyża czy prezesa?

  W Merkurym nie chcą krzyża czy prezesa?

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Krzyż w Polsce jeszcze chyba nigdy nie budził tylu kontrowersji. Ostry spór toczony jest od kilkunastu dni w Warszawie. Jego odprysk mieliśmy w poniedziałek w Poznaniu. Jednakże sprzeciw pracowników Radia Merkury przeciwko arbitralnej decyzji prezesa to tylko fasada większego problemu.
  Od lat polskie media publiczne borykają się z wielkim problem, który nazywa się upolitycznienie. Upolitycznione są również rozgłośnie regionalne Polskiego Radia. W Poznaniu od połowy czerwca w fotelu prezesa zasiada osoba, która w 2002 roku kandydowała do rady powiatu poznańskiego ze wspólnej listy PiS i LPR. Filip Rdesiński działał w prawicowej Akcji Alternatywnej "Naszość", a do dziś jego nazwisko można znaleźć w stopce redakcyjnej prawicowej "Gazety Polskiej". Nic dziwnego, że radiowcy buntują się przeciwko takiej władzy.

  Znane są słowa: kto ma media, ten ma władzę. Do polskich realiów pasuje jednak bardziej powiedzenie: kto ma władzę, ten ma media, przynajmniej te publiczne. Prezes Merkurego prawdopodobnie jeszcze przed jesienią straci posadę. Wszystko przez nowelizację ustawy medialnej i planowane odpolitycznienie, a właściwie odpisowienie mediów. Pytanie tylko, czy nowy sposób wyboru władz mediów publicznych sprawi, że za zarządzanie mającymi problemy finansowe spółkami wezmą się fachowcy?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo