Uśmiercanie na niby to zdziczenie obyczajów

  Uśmiercanie na niby to zdziczenie obyczajów

  Sławomir Kmiecik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przesąd głosi, że jeśli ktoś omyłkowo zostanie uznany za zmarłego, to będzie żył bardzo długo. Mając to na uwadze, Jacek P. z Gołańczy teoretycznie mógłby nekrologi fałszywie obwieszczające jego śmierć przyjąć z radością jako wróżbę długowieczności.
  Tak naprawdę jednak ani jemu , ani jego rodzinie nie może być do śmiechu. Przez nieodpowiedzialnego złośliwca lub kawalarza on i bliscy poddani zostali ogromnemu stresowi i upokorzeniu. Bo kto chciałby widzieć swoje nekrologi na murach? Kto dobrze by się czuł, tłumacząc znajomym, że nie jest "duchem". Kto miałby ochotę odbierać kondolencje, wiedząc, że opłakiwana osoba żyje?

  Nie mam pojęcia, czym kierował się autor tego makabrycznego żartu czy może wrednej zemsty. Wiem jedno: nie ma usprawiedliwienia dla kogoś, kto preparuje nekrologi osoby żyjącej i wiesza je gdzie popadnie. Żyjemy w kręgu chrześcijańskiej, europejskiej cywilizacji, w której śmierć zawsze była tematem tabu. Nie w sensie jej ukrywania, lecz poprzez uznawanie jej powagi. Kto tego nie rozumie, sam skazuje się na śmierć. Tę cywilną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  róbta co chceta

  bydle bartoszewskiego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 13

  Pan redaktor dobrze wie czym się tacy POmyleńcy kierują ale jego POprawność POlityczna, samodyscyplina POdyktowana przykrą perspektywą utraty stołka (za brak autocenzury) nie POzwala mu przekazać...rozwiń całość

  Pan redaktor dobrze wie czym się tacy POmyleńcy kierują ale jego POprawność POlityczna, samodyscyplina POdyktowana przykrą perspektywą utraty stołka (za brak autocenzury) nie POzwala mu przekazać swej wiedzy wprost. W ten sPOsób chce to samo uzyskać POśrednio. PO prostu niech czytelnicy napiszą, że to samo co on dobrze wie i też mu się nie POdoba (choć tyle). A chodzi o nie POszanowanie śmierci, które bierze się z POwszechnie propagowanej cywilizacji śmnierci, POchwalanie eutanazji rodem z super POstęPOwego eurokołchozu. Dokładają się do tego różni POmyleńcy propagujący np demonstrowanie sztuki w POstaci wkładania flagi narodowej za którą ginęły miliony rodaków w POsPOlite goooowno. Bo to jest tryndy i cool i tym podobne bzdety - słowem "róbta co chceta". No i debile to robią. Choćby wczoraj w zapyziałej warszawce zaprute i naćpane (część - nie wszyscy) mordy odstawiły szoł przeciw krzyżom. POtraktowali to jako okazję do POkazania się w TV niczym w You can dance. Myślę, że teraz ich rodziny mogą być dumne ze swych latorośli. Przecież - wicie sumsiodko - moi byli w Tusk Vaselina Network.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo