Wągrowiec: Nikt nie chce zostać szefem szpitala

  Arkadiusz Dembiński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ciągle nie ma kandydata na fotel dyrektora szpitala w Wągrowcu. W środę upłynął termin składania kandydatur w konkursie, który miał wyłonić nowego dyrektora wągrowieckie-go ZOZ-u.
  Co jednak ciekawe, mimo wcześniejszych plotek o konkretnych osobach, które miałyby starać się o to, aby pokierować lecznicą, na konkurs nie wpłynęła żadna kandydatura.

  - Czekamy jeszcze na ewentualne zgłoszenia nadesłane pocztą, które mogą dojść z kilkudniowym opóźnieniem - tłumaczy Michał Piechocki, starosta wągrowiecki.

  A co w sytuacji, gdy i tak nie znajdzie się żaden chętny? Szpital ma pełniącego obowiązki dyrektora Jarosława Małeckiego, wcześniej zastępcę dyrektora do spraw medycznych. Jednak czy będzie on piastował tę funkcję w nieskończoność jako "pełniący obowiązki"?

  - Jeśli nikt się nie zgłosi, komisja konkursowa nie będzie obradować. Wówczas zarząd powiatu rozpocznie poszukiwanie osoby, której można by powierzyć stanowisko dyrektora bez konkursu. Do tej pory nie proponowałem takiej funkcji nikomu - oświadcza Michał Piechocki.

  Wcześniejszy dyrektor Grzegorz Hoffmann został odwołany ze stanowiska po tym, jak nie potrafił naprawić sytuacji finansowej szpitala, a dług placówki rósł w szybkim tempie. W ciągu tylko jednego miesiąca strata szpitala powiększała się o około trzysta tysięcy złotych.

  Nad placówką wisiała groźba, że zabraknie pieniędzy na wypłaty dla personelu, a dyrektor szpitala nie wprowadzał oszczędności, jakich chciały od niego władze powiatu wągrowieckiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo