Leszno: Dziś przyjechał król Stanisław Leszczyński

  Leszno: Dziś przyjechał król Stanisław Leszczyński

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dziś i jutro do miasta po raz kolejny zawita król Stanisław Leszczyński. Podczas tegorocznej edycji imprezy mieszkańcy będą mogli podziwiać pojedynki i historyczne stroje, a także uczestniczyć w wielu grach i zabawach. Będzie też okazja do zwiedzania z przewodnikiem najciekawszych zabytków i nabycia pamiątek w kupieckich kramach.
  "Powrót Króla" rozpoczął się oficjalnie przed miejskim ratuszem o godz. 15. Leszczyński wraz ze swoją świtą wjechał na rynek godzinę później. Po historycznym korowodzie w centrum rozkwitnie szlacheckie życie pełne pojedynków i pokazów szermierskich, zabaw plebejskich, pokazów dworskich tańców oraz pokazów kuglarskich.

  Jeszcze dziś można zgłosić swój udział w grze miejskiej "Leszna historie prawdziwe".
  Startować mogą drużyny, które będą musiały przenieść się w czasy historyczne, by odnaleźć pieczęcie, klucze i flagi. Dla zwycięzców miasto przewidziało nagrody o łącznej wartości dwóch tysięcy złotych. O godz. 17.40 odbędzie się pojedynek szachowy między królem i królową tzw. Żywe szachy. Sobotnią imprezę zakończy festiwal ognia, który zaplanowano na godz. 21.

  W niedzielę Stanisław Leszczyński odwiedzi Zamek w Rydzynie i tam też przeniosą się przewidziane na ten dzień wydarzenia. Szczegółowy program "Powrotu Króla" można znaleźć na stronie internetowej urzędu miasta: www.leszno.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo