Tor "Poznań": Weekendowe wyścigi Alpe Adria i mistrzostw kraju. Zobacz film

W wyścigach klas markowych jak zwykle startowało wielu motocyklistów
W wyścigach klas markowych jak zwykle startowało wielu motocyklistów fot. Teresa Cichacka - Automobilklub Wielkopolski
Podczas drugiego dnia wyścigowych motocyklowych mistrzostw Alpe Adria UEM - zawodów kwalifikacyjnych mistrzostw Europy oraz wyścigowych motocyklowych mistrzostw Polski na Torze "Poznań" - Automobilklub Wielkopolski, odbyły się wyścigi w 5. rundzie motocyklowych klas markowych.

Jako pierwsi na torze rywalizowali zawodnicy w klasie Honda CBR. 25 punktów do klasyfikacji sezonu zdobył Przemysław Piastowski (LKT Wyczół). Drugie miejsce zajął Martin Borkowski (A. Wielkopolski) z naprawdę minimalną startą 0.067 sek. do zwycięzcy, a trzeci był Krzysztof Żyła (A. Wielkopolski).
W klasie Honda Hornet najlepszy okazał się Kamil Streżyński (niezrzeszony), na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Depta (niezrzeszony), a trzeci był Tomasz Wardak (A. Wielkopolski). W wyścigu w klasie Rookie 600, zdecydowanie najszybszy na dziesięciu okrążeniach był Adrian Pasek (A. Rzeszowski), drugi na mecie był Cezary Chrobot (TMSM Sparta), trzeci Mateusz Gołek (AMK Gliwice).

W klasie Rookie 1000 zwyciężył Krzysztof Kubiś (A. Rzeszowski), drugi był Klaudiusz Iciek (niezrzeszony), a trzeci Paweł Żuralski (A. Wielkopolski). W tej klasie na torze rywalizowało aż 37 motocyklistów nie tylko z Polski, ale też z Czech, Słowacji i Litwy. W klasie Pretendent najlepszy był Tomasz Leciej (A. Wielkopolski), na drugim miejscu finiszował Tomasz Kotula (niezrzeszony), a trzeci był Wojciech Majewski (AMK Gliwice). Ponad 20 zawodników wystartowało w klasie BMW. Dziewięć okrążeń najszybciej pokonał Waldemar Chełkowski (A. Wielkopolski) i wyprzedził Marcina Małeckiego (A. Wielkopolski) oraz Jerzego Bergera (AMK Gliwice).

A w weekend na Torze "Poznań" interesujące i emocjonujące wyścigi motocyklowych mistrzostw Alpe Adria UEM i mistrzostw Polski.