Sport

    Tor "Poznań": Weekendowe wyścigi Alpe Adria i mistrzostw...

    Tor "Poznań": Weekendowe wyścigi Alpe Adria i mistrzostw kraju. Zobacz film

    Jacek Pałuba

    Głos Wielkopolski

    Aktualizacja:

    Głos Wielkopolski

    Podczas drugiego dnia wyścigowych motocyklowych mistrzostw Alpe Adria UEM - zawodów kwalifikacyjnych mistrzostw Europy oraz wyścigowych motocyklowych mistrzostw Polski na Torze "Poznań" - Automobilklub Wielkopolski, odbyły się wyścigi w 5. rundzie motocyklowych klas markowych.
    Jako pierwsi na torze rywalizowali zawodnicy w klasie Honda CBR. 25 punktów do klasyfikacji sezonu zdobył Przemysław Piastowski (LKT Wyczół). Drugie miejsce zajął Martin Borkowski (A. Wielkopolski) z naprawdę minimalną startą 0.067 sek. do zwycięzcy, a trzeci był Krzysztof Żyła (A. Wielkopolski).
    W klasie Honda Hornet najlepszy okazał się Kamil Streżyński (niezrzeszony), na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Depta (niezrzeszony), a trzeci był Tomasz Wardak (A.
    Wielkopolski). W wyścigu w klasie Rookie 600, zdecydowanie najszybszy na dziesięciu okrążeniach był Adrian Pasek (A. Rzeszowski), drugi na mecie był Cezary Chrobot (TMSM Sparta), trzeci Mateusz Gołek (AMK Gliwice).



    W klasie Rookie 1000 zwyciężył Krzysztof Kubiś (A. Rzeszowski), drugi był Klaudiusz Iciek (niezrzeszony), a trzeci Paweł Żuralski (A. Wielkopolski). W tej klasie na torze rywalizowało aż 37 motocyklistów nie tylko z Polski, ale też z Czech, Słowacji i Litwy. W klasie Pretendent najlepszy był Tomasz Leciej (A. Wielkopolski), na drugim miejscu finiszował Tomasz Kotula (niezrzeszony), a trzeci był Wojciech Majewski (AMK Gliwice). Ponad 20 zawodników wystartowało w klasie BMW. Dziewięć okrążeń najszybciej pokonał Waldemar Chełkowski (A. Wielkopolski) i wyprzedził Marcina Małeckiego (A. Wielkopolski) oraz Jerzego Bergera (AMK Gliwice).

    A w weekend na Torze "Poznań" interesujące i emocjonujące wyścigi motocyklowych mistrzostw Alpe Adria UEM i mistrzostw Polski.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lotto Ekstraklasa

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Jagiellonia Białystok Live 18 36 11 3 4 32-16
    2 Lechia Gdańsk Live 18 36 11 3 4 28-22
    3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 18 30 9 3 6 22-23
    4 Legia Warszawa Live 18 29 8 5 5 33-21
    5 Lech Poznań Live 18 28 8 4 6 27-18
    6 Zagłębie Lubin Live 18 27 7 6 5 25-20
    7 Pogoń Szczecin Live 18 25 6 7 5 30-24
    8 Wisła Kraków Live 18 24 7 3 8 29-33
    9 Arka Gdynia Live 18 23 6 5 7 20-24
    10 Korona Kielce Live 18 23 7 2 9 25-37
    11 Śląsk Wrocław Live 18 22 5 7 6 20-24
    12 Piast Gliwice Live 18 22 5 7 6 19-26
    13 Cracovia Live 18 19 4 7 7 27-25
    14 Wisła Płock Live 18 18 4 6 8 19-23
    15 Ruch Chorzów Live 18 17 5 2 11 24-33
    16 Górnik Łęczna Live 18 15 3 6 9 18-29