Taniec współczesny w starej i nieco nowszej skórze

  Taniec współczesny w starej i nieco nowszej skórze

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Już tylko tydzień dzieli nas od kolejnej, siedemnastej już edycji Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego, organizowanych przez Polski Teatr Tańca Ewy Wycichowskiej.
  Tym razem warsztaty odbędą się pod nazwą Dancing Poznań. Można jeszcze zapisywać się na część zajęć - szczegółowy regulamin dotyczący procedury zapisów można znaleźć na stronie www.ptt-poznan.pl.

  Przez tydzień uczestnicy warsztatów będą poznawali tajniki nowoczesnego tańca w wielu odmianach - od absolutnie świeżych stylów, takich jak popping czy locking, po klasyczne formy ubrane w "nową skórę".
  Oprócz warsztatów w ramach Dancing Poznań odbędzie się szereg darmowych imprez towarzyszących. Codziennie od godziny 11 do 18 w sali PTT przy ul. Koziej 4 będzie można oglądać film, poświęcony sztuce tańca. Na Dziedzińcu Szkoły Baletowej od 16 do 18 sierpnia odbędzie się cykl rozmów o tańcu. Dwa pierwsze spotkania będą poświęcone salsie i tańcowi fizycznemu, bohaterami trzeciego będą tancerka Olga Sawicka i nasz redakcyjny kolega Stefan Drajewski - autor biografii wielkiej baleriny. Spotkania rozpoczną się codziennie o godzinie 21.

  Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się w sobotę 14 sierpnia w Pasażu Kultury. Gośćmi będzie zespół Danzadel Fuego. Impreza zamknie się tydzień później o godzinie 16 na Dziedzińcu Różanym. Jak co roku możemy liczyć na podsumowanie festiwalu przez jego uczestników, którzy na wielkiej scenie pokażą, czego nauczyli się podczas tygodnia pracy.

  Dancing poznań
  14-21 sierpnia
  różne lokalizacje (m.in. Szkoła Baletowa przy ul. Koziej, LO nr 6, Centrum Kultury Zamek)
  szczegółowe informacje na temat cennika
  poszczególnych warsztatów na stronie
  www.ptt-poznan.pl

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo