Poznań: Firma się odwołała, przetarg na budowę biblioteki...

  Poznań: Firma się odwołała, przetarg na budowę biblioteki trwa

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nadal nierozstrzygnięty pozostaje przetarg na głównego wykonawcę robót budowlanych przy wznoszeniu nowego gmachu Biblioteki Raczyńskich.
  Po zgłoszeniu protestu przez firmę, która znalazła się po wyborze ofert na drugim miejscu, do Krajowej Izby Odwoławczej 12 lipca zapadł wyrok o ponownym rozpatrzeniu ofert.

  - Poprosiliśmy wszystkie firmy o uzupełnienie dokumentacji - mówi Anna Chwalisz, zastępca dyrektora ds. administracyjnych. - Mamy nadzieję, że uda nam się szybko, do końca sierpnia wybrać generalnego wykonawcę. I wtedy rozpocznie się budowa.
  W umowie mamy wpisane, że prace mają zostać wykonane w ciągu 18 miesięcy, ale w tej sytuacji możliwe są przesunięcia terminu. Wtedy zostaną podpisane aneksy do umów z wykonawcą i z ministerstwem.

  Dyrektor Biblioteki Wojciech Spaleniak liczył, że prace rozpoczną się jeszcze jesienią. Tym bardziej że załatwione są już wszystkie wymagane dokumenty i pozwolenia: kompletna dokumentacja inwestycji, pozwolenie na budowę, a także odpowiednie zgody i pozytywne opinie Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

  Czy tak się jednak stanie - nie wiadomo. Przetarg jest bowiem nierostrzygnięty. Nowoczesny budynek biblioteki ma stanąć do 2012 roku i ma mieć powierzchnię 11 738 mkw., w tym aż 9565,5 mkw. użytkowej. Ma być najnowocześniejszym gmachem bibliotecznym w Polsce. Autorem projektu jest pracownia JEMS Architekci Sp. z o.o. w Warszawie. Projekt realizowany będzie na sześciu działkach przy pl. Wolności i Alejach Marcinkowskiego.

  Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 106 mln zł. Miasto Poznań zapewniło wkład własny w wysokości 64 milionów złotych. Pozostała część pieniędzy, czyli 42 mln zł, pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo