Poznańska opera wystąpi z gwiazdą argentyńskiej telewizji

  Poznańska opera wystąpi z gwiazdą argentyńskiej telewizji

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Spektakl poznańskiego Teatru Wielkiego "En Attendant Chopin" od dziś do soboty będzie pokazywany w Buenos Aires, następnie 10 i 11 sierpnia w stolicy Urugwaju Montevideo, a 17 i 18 sierpnia w Santander w Hiszpanii.
  Ciekawostką jest odtwórczyni roli George Sand - będzie nią argentyńska aktorka Andrea Bonelli (na zdjęciu), ciesząca się popularnością także jako gwiazda… telenowel.

  - Dyrektor Michał Znaniecki od dwóch lat mieszka w Buenos Aires. Kiedy okazało się, że "Czekając na Chopina" będzie pokazywane w tym mieście, a rola George Sand - zgodnie z założeniem - ma być obsadzana aktorkami z kraju, w którym spektakl jest prezentowany, poprosił dyrektora Teatro Colon o pomoc. Andrea Bonelli to wybór - jak się okazuje - doskonały: nie tylko reprezentuje Teatro Colon, ale jest uznaną gwiazdą telewizji argentyńskiej, co dodaje splendoru polskiemu przedstawieniu - mówi Anna Kochnowicz z Teatru Wielkiego.

  Poznaniacy nie zobaczą tej wersji "En Attendant Chopin", ale interesująca jest też zapowiedź wspólnej produkcji Teatru Wielkiego Opery Krakowskiej i Teatro Colon przy realizacji "Oniegina".

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo