Tarnowo Podgórne: Czy w komisariacie niszczono dokumentację...

  Tarnowo Podgórne: Czy w komisariacie niszczono dokumentację mandatową?

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Czy w Tarnowie Podgórnym niektórzy mogą bezkarnie popełniać wykroczenia? Do prokuratury wpłynęło doniesienie sugerujące, że w tamtejszym komisariacie niszczono dokumentację mandatową. Śledczy badają czy faktycznie doszło do nieprawidłowości, czy też ktoś próbuje pomówić funkcjonariuszy.
  - W komisariacie mogło dochodzić do "załatwiania" znajomym mandatów - twierdzi oso-ba znająca sprawę. - Chodzi o druki dotyczące punktów karnych za wykroczenia drogowe popełniane przez kierowców - dodaje i tłumaczy: - Funkcjonariusze po zakończonej służbie druki z punktami wypisanymi na kierowców, sprawców wykroczeń, zdawali dyżurnemu jednostki, po czym ta dokumentacja ginęła.

  Nazwiska osób, które mogły brać udział w procederze znają już Biuro Spraw Wewnętrznych i śledczy.
  Tymczasem policjanci z Tarnowa Podgórnego zaprzeczają doniesieniom: - Nic takiego nie miało miejsca - zapewniają w nieoficjalnych rozmowach. Już oficjalnie, Zbigniew Paszkiewicz z Komendy Wojewódzkiej mówi: - Żadna informacja na ten temat do nas nie dotarła.

  - Zgłoszenie o przestępstwie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto w drugiej połowie lipca - mówi Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Postępowanie dopiero się rozpoczyna, nic więcej na razie powiedzieć nie mogę.

  Można się domyślać, że analizowana będzie cała policyjna dokumentacja. Mandaty są drukami ścisłego zarachowania, nietrudno prześledzić ich drogę. Jeśli policjant ukarze sprawcę wykroczenia wypisuje dodatkową kartę, którą później przekazuje dyżurnemu. Także po pouczeniu powinien pozostawać ślad - zapis w notatniku.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo