Żychlin: Będzie można usiąść obok Fryderyka Chopina

  Żychlin: Będzie można usiąść obok Fryderyka Chopina

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  3 września przed pałacem Bronikowskich w Żychlinie zasiądzie Fryderyk Chopin. Budowę pomnika kompozytora, który będzie kosztował ponad 54 tys. zł sfinansuje Starostwo Powiatowe w Koninie.
  Fryderyk Chopin jako 19-latek w 1829 roku przez trzy dni bawił na weselu Melanii Bronikowskiej i Wiktora Kurnatowskiego w Żychlinie. Rzeźbę przedstawiającą młodego kompozytora przygotowuje Marcin Mielczarek.

  - Dużą pomocą i inspiracją w projektowaniu rzeźby był portret Chopina namalowany przez jego narzeczoną Marię Wodzińską - mówił Marcin Mielczarek. - Pomnik przedstawia kompozytora w konkretnym momencie jego życia. Nie będzie miał znanej z przekazów fryzury i stroju. To było duże wyzwanie rzeźbiarskie - dodał Mielczarek.

  Rzeźba 19-letniego Fryderyka będzie miała 1,30 m i zostanie wykonany z granitu, piaskowca i brązu Chopin zasiądzie na kamiennej ławce przy głazie z konińskiej kopalni. Przed oficjalnym odsłonięciem pomnika ze środków własnych Starostwa zrewitalizowany zostanie również żychliński park.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo