Poznań: Seniorka chciała skarżyć miasto do Trybunału w...

  Poznań: Seniorka chciała skarżyć miasto do Trybunału w Strasburgu

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Chcę złożyć skargę do Trybunału w Strasburgu. Już drugi raz, mimo że podobno spełniam warunki na lokal w Towarzystwie Budownictwa Społecznego dla seniorów, nie otrzymałam mieszkania - mówi zrozpaczona Gabriela Krysztofiak.
  - Będziemy do pierwotnej listy lokatorów dobierać kilka osób - zapewnia Aleksandra Konieczna z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

  Gabriela Krysztofiak w kamienicy przy ulicy Głogowskiej mieszka od dwunastu lat. Pięć lat temu właściciel budynku wypowiedział jej umowę najmu.

  - Wcześniej razem z mężem mieszkaliśmy kilka numerów dalej, gdzie mieliśmy przydział na mieszkanie z miasta. Sytuacja rodzinna zmusiła nas do zamiany - tłumaczy pani Gabriela. Dwa lata temu otrzymała pismo od właściciela kamienicy, że lokal, który zajmuje potrzebny jest mu na własne potrzeby.

  - Dowiedziałam się też, że będzie sukcesywnie podwyższał stawkę aż do 21 złotych za metr kwadratowy. Już teraz za trzydzieści metrów kwadratowych płacę ponad 400 złotych. Nie wyobrażam sobie, by płacić jeszcze więcej - denerwuje się lokatorka. Zresztą już od października będzie musiała płacić stawkę 12 zł za metr kwadratowy. Nie widzi innego wyjścia, jak tylko mieszkanie w TBS.

  - Zresztą tu, w tym mieszkaniu, umarł mój mąż. Wychodząc na ulicę przypominają mi się i on, i nieżyjący wnuczek. Chcę zamieszkać gdzieś indziej, gdzie na każdym kroku nie będą towarzyszyć mi wspomnienia - mówi pani Gabriela.

  Ma ponad siedemdziesiąt lat, ale stara się, najlepiej jak umie, dbać o kondycję. - Nie chcę być dla nikogo ciężarem, oczekiwać od kogoś pomocy - mówi. - Dlatego tak bardzo zależało mi na mieszkaniu w TBS przy ulicy Grabowej. Mimo pisma z urzędu, że spełniam warunki, mieszkania nie dostałam. Tak też stało się i w tym roku. Byłam w urzędzie, bo nikt nie poinformował mnie o przyczynach takiej decyzji. Czekam już drugi tydzień na uzasadnienie.

  Dla pani Gabrieli mamy dobrą wiadomość. Jest szansa, że jednak zamieszka w TBS dla seniorów przy ulicy Drewlańskiej. - Kilkoro seniorów, których zakwalifikowaliśmy do zamieszkania w TBS teraz złożyło rezygnację. Nie odpowiada im lokalizacja. Będzie więc tworzona lista uzupełniająca. Pani Krysztofiak jest oczywiście brana pod uwagę - zapewnia dyrektor Konieczna.

  - Mam oszczędności na kaucję, lokalizacja mi odpowiada. Ta wiadomość to dla mnie ogromne pocieszenie - nie ukrywa emocji G. Krysztofiak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo