Kto wie, ma prawo

  Kto wie, ma prawo

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prawo, dla tych, którzy go nie znają, jest bezwzględne. Nie tylko dlatego, że można niespodziewanie zostać za coś ukaranym, ale przede wszystkim dlatego, że nie znając go, trudno skorzystać z możliwości, które stwarza.
  Sąd nie jest wyłącznie dla bogatych. Ustawodawca przewidział możliwość zwolnienia z kosztów tych, których na ich ponoszenie nie stać. Można także starać się o adwokata z urzędu, za którego też zapłaci podatnik. Jest tylko jeden feler - trzeba wiedzieć, że można. A o to bywa najtrudniej.

  Ci, którzy wiedzą i korzystają ze swojej wiedzy, często budzą zawiść tych, którzy nie skorzystali, bo nie wiedzieli, że można. Bywa też, że pierwsi próbują nadużywać możliwości stworzonych na szczególne okoliczności. Czasem skutecznie. I nic dziwnego, że taki proceder budzi oburzenie. Tym większe, że często ci, dla których prawo zostało stworzone, z niego nie korzystają. Bo o nim nie wiedzą. I kółko się zamyka. Mieć prawa, znaczy wiedzieć, że się je ma. Bez tego pozostaną martwe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo