Sąd: Za zabójstwo dokonane w Sylwestra skazany na 15 lat

  Sąd: Za zabójstwo dokonane w Sylwestra skazany na 15 lat

  Alicja Lehmann

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na 15 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Poznaniu 45-letniego Ryszarda P., który w noc sylwestrową w 2008 roku zabił pijącego z nim alkohol Wojciecha U. Wyrok nie jest prawomocny.
  Sąd wziął pod uwagę fakt, iż oskarżony od początku procesu nie kwestionował zarzucanych mu czynów. Co prawda twierdził, że nie pamięta, co wydarzyło się feralnej nocy, ale przyznał, że skoro był jedyną osobą w towarzystwie ofiary, to wina musi leżeć po jego stronie.

  Według sądu, oskarżony wyraził szczerą skruchę i przeprosił. Na jego korzyść wpłynął również fakt, że wcześniej nie był karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu czy życiu.


  Za zabicie Wojciecha U. prowadząca sprawę Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda domagała się dla Ryszarda P. 25 lat pozbawienia wolności. Decyzja o ewentualnej apelacji zapadnie najwcześniej we wtorek.

  Do tragicznego zdarzenia doszło w noc sylwestrową w 2008 roku podczas imprezy mocno zakrapianej alkoholem. Nadejście nowego roku oskarżony świętował ze swoją konkubiną Marią K. w jej mieszkaniu na poznańskiej Wildzie. Ich gościem był Wojciech U. Do sprzeczki między mężczyznami doszło po tym, jak Wojciech U. odmówił opuszczenia mieszkania. W trakcie procesu udowodniono, że oskarżony, posługując się nożem kuchennym, zadał ofierze 13 ran kłutych, głównie w okolicach nóg, na skutek czego Wojciech U. wykrwawił się na śmierć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo