300-letni dąb przewrócił się ze starości. Matka Boska...

  300-letni dąb przewrócił się ze starości. Matka Boska ocalała

  Michał Nicpoń

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W Pluskocie, niedaleko Wałcza, runął dąb. Drzewo nie byle jakie, bo aż 300-letnie. Było jedną z atrakcji turystycznych, znaną na całym Pojezierzu Wałeckim. Teraz jego sława będzie jeszcze większa, bo w jego kompletnie zniszczonym pniu zachował się tylko... wizerunek Matki Boskiej.
  O wydarzeniu nie byłoby tak głośno, gdyby nie czujny internauta Adam, który umieścił informację o tym zjawisku na największych portalach informacyjnych. Wydarzenie odbiło się więc szerokim echem, a wśród internautów rozgorzała dyskusja, czy to, że obraz Najświętszej Marii Panny umieszczony na drzewie nie został nawet tknięty, jest cudem czy jedynie zwykłym przypadkiem.

  Dąb stał tuż przy drodze rowerowej.
  Wiele osób tu się zatrzymywało i w cieniu drzewa odpoczywało. Miejscowi leśnicy z Pluskoty zadbali zresztą, by można było przy nim usiąść na ławce. Dobrze więc, że dąb przewrócił się, kiedy akurat nikogo w pobliżu nie było. Runął wprawdzie na drogę, ale też w chwili, gdy akurat była pusta.

  Drzewo było pomnikiem przyrody i stanowiło nie lada atrakcję turystyczną regionu. Dlaczego się przewróciło? - Zwyczajnie, ze starości - tłumaczy Romuald Bocheński, leśniczy z Pluskoty. - Pień był tak zmurszały, że nie pomagały już nawet najmocniejsze wsporniki. Wiadomo było, że kiedyś tak się stanie. Po prostu przyszedł na niego czas - dodaje.

  300-latek roztrzaskał się na kilkanaście kawałków, ale nadal pozostanie pomnikiem przyrody. Już w sobotę nad ranem, przy pomocy dźwigu drzewo zostało usunięte z drogi i ułożone tuż przy niej. Turystów z pewnością dąb wabić będzie nadal, zwłaszcza teraz, gdy obraz ocalał.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to jest znak

  Karolina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  to jest znak dany nam od Boga tylko trzeba go umiejetnie odczytać.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo