Czwarta edycja Tzadik Festivalu. Zobacz film

  Czwarta edycja Tzadik Festivalu. Zobacz film

  JAS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W piątek rozpoczęła się czwarta edycja Tzadik Festivalu. Ta poznańska impreza od zawsze nacechowana jest nowojorskim akcentem - występują na niej artyści, związani z tamtejszą wytwórnią płytową Tzadik. Firma skupia w sobie najciekawszych interpretatorów muzyki żydowskiej.
  Tzadik startuje po raz czwarty, jednak z wielu względów bieżąca edycja była wyjątkową. Po pierwsze: impreza jest w całości organizowana przez firmę Multikulti. Do tej pory w tworzeniu festiwalu wspomagała ich fundacja Malta. Drugą Tzadikową nowinką jest rozłożenie przez organizatorów proporcji pomiędzy muzykami zagranicznymi, polskimi i Wielkopolanami. Ma to służyć szerszej promocji sztuki lokalnej na międzynarodowej imprezie.

  To właśnie wielkopolskie projekty zapowiadają się najciekawiej. W sobotę w KontenerArcie Jacek Mazurkiewicz i Patryk Zakrocki zaprosili na kilkuminutowe koncerty, gdzie widzowie byli wpuszczani pojedynczo. Z kolei w niedzielę na podwórku przy ulicy Dominikańskiej 3 Lena Piękniewska i Maciej Filipczuk zaprezentował zbiór najpiękniejszych żydowskich kołysanek. Obok nich na festiwalu pojawili się m.in. Tim Sparks, Raphael Rogiński czy Macio Moretti.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo