Kulturalnik na sierpień - wybierz imprezę dla siebie!

  Kulturalnik na sierpień - wybierz imprezę dla siebie!

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Festiwale, koncerty, spektakle i wystawy - czego w Wielkopolsce nie można przegapić?
  od 1 sierpnia

  KontenerArt

  Przez cały sierpień KontenerArt zaprasza na aktywne spędzenie czasu pod gołym niebem. Najważniejszymi wydarzeniami miesiąca będą Międzynarodowe Warsztaty Perkusyjne oraz warsztaty Eco Design Workshop.

  Poznań, Chwaliszewo (teren przy Starym Korycie Warty), wstęp wolny (za wyjątkiem części koncertów), www.kontenerart.pl

  od 1 sierpnia

  Maltańska Scena Muzyczna

  Nie ma w Poznaniu ładniej położonej, muzycznej sceny niż ta nad Jeziorem Maltańskim. W sierpniu zobaczymy na niej m.in. Karimski Club i Fisza (1.08.), Pink Freud (8.08.), Grażynę Łobaszewską (14.08), Muzykoterapię (15.08.) czy Kamp (29.08.).

  Poznań, Malta (ul. Wiankowa 1), wstęp wolny, www.malta.poznan.pl

  od 4 sierpnia

  Imprezy na stulecie Zamku

  Przez cały sierpień w ramach stulecia Zamku na jego Dziedzińcach będą odbywać się koncerty i spektakle. Zobaczymy m.in. Bajzla, Snowmana, Boogie Chili oraz teatry Compagnie Thor i Ton und Kirscher. Wstęp na każdą z imprez kosztuje jedyne 100 groszy.

  Poznań, CK Zamek (ul. Św. Marcin 80/82), bilety: 1 zł www.zamek.poznan.pl

  6-7 sierpnia

  Krotoszyn Folk Festival

  Gwiazdami piętnastej edycji folkowego święta w Krotoszynie będą polskie formacje Bubliczki i Cukunft, Mahala Rai Banda z Rosji, portugalskie Mu oraz świetny zespół Huun-Huur-Tu z Tuwy.

  Krotoszyn, Błonia, wstęp wolny, www.folk.krotoszyn.pl

  7 sierpnia

  XV Święto Bamberskie

  Poznańscy bambrzy jak co roku zapraszają na swoje święto. Czego możemy się spodziewać? Do tej pory mieliśmy już konkursy sztrykowania, heklowania, grania w szekla oraz noszenia wody w wiadrach na czas...

  Poznań, Stary Rynek, wstęp wolny, www.bambrzy.poznan.pl

  7 sierpnia

  Magiczna wyspa muzyki trance

  W sierpniu na jedną noc ośrodek wypoczynkowy Głębokie w Międzyrzeczu zamieni się w wielkopolską stolicę muzyki klubowej. Na imprezie Magic Island zagrają m.in.: didżeje Andrew Bennett, Matt Cerf, Mike Shiver i Miqro.

  Międzyrzecz, ośrodek Głębokie, bilety: 45, 50 zł, www.ftb.pl

  8-16 sierpnia

  X Światowy Przegląd Folkloru Integracje 2010

  Przegląd Integracje zrzesza zespoły folklorystyczne i ludowe. Organizatorem imprezy jest AWF, nic więc dziwnego, że co roku można zobaczyć tam również przegląd tradycyjnych sportów.

  Poznań, różne lokalizacje, wstęp wolny, www.festiwal.awf.poznan.pl

  8-29 sierpnia

  VIII Letni Festiwal Muzyczny

  Paweł Kowalski (8.08), Krzysztof Jakowicz i Robert Morawski (15.08), Lidia Grychtołówna i Janusz Ekiert (22.08) oraz Piotr Słajczyk, Izabela Pławner i Piotr Pławner (29.08) zagrają na tegorocznym Letnim Festiwalu w Antoninie.

  Antonin, Pałac Myśliwski, bilety: 15-30 zł/koncert

  9 sierpnia

  Krzysztof Kiljański i Wiesław Prządka

  Wiesław Prządka jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie akordeonu. Kiljański w 2005 roku otrzymał Superjedynkę w kategorii "Przebój roku" za hit "Prócz Ciebie nic". Dużą popularność przyniosły mu występy z Kayah.

  Poznań, Pod Pretekstem (ul. Św. Marcin 80/82), bilety: 40, 45 zł, www.podpretekstem.pl

  12-15 sierpnia

  Festiwal Dobrego Smaku

  IV edycja Festiwalu Dobrego Smaku to jak co roku spotkania z kucharzami, wystawcami, możliwość wzięcia udziału w degustacjach i zakupu fachowych książek kucharskich. Podczas poprzednich edycji imprezy poznaniacy mogli spróbować specjałów z Tatr, mazurskich jezior, klasycznych dań kuchni polskiej i orientalnej.

  Poznań, Stary Rynek, wstęp wolny, www.ofds.pl

  13-29 sierpnia

  Polska Akademia Gitary

  Największa polska impreza poświęcona grze na gitarze odbędzie się m.in.: w Poznaniu, Jarocinie, Rogoźnie, Pniewach i Pleszewie. Festiwal zainauguruje koncert w Gnieźnieńskiej Katedrze, gdzie koncerty Joaquina Rodrigo wykonają m.in. Gabriel Bianco i Łukasz Kuropaczewski. Gwiazdą imprezy będzie David Russell - pochodzący z Glasgow muzyk, który w świecie cieszy się opinią wirtuoza gitary klasycznej.
  Różne lokalizacje, szczegółowy spis koncertów i cen biletów na poszczególne dni na stronie www.polish-guitar-academy.com

  13 sierpnia

  Chew Lips

  Sensacja brytyjskiej sceny elektronicznej zagra na pierwszym koncercie w Polsce. Chew Lips pojawią się w piątek 13 sierpnia na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru. Jako support wystąpi wielkopolska formacja Superxiu.

  Poznań, Dziedziniec Sztuki Starego Browaru (ul. Półwiejska 42), wstęp wolny, www.starybrowar5050.com

  14-21 sierpnia

  Dancing Poznań, czyli Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego

  Samba, salsa, flamenco, ale i tak nowocześnie brzmiące style tańca jak locking czy popping. Tych i innych gatunków artystycznego kontrolowania własnego ciała można także i w tym roku nauczyć się na warsztatach. Po raz pierwszy odbędą się one pod nazwą Dancing Poznań. Wciąż można się na nie zapisywać - ceny wahają się od 150 do 500 złotych za tydzień kursu. Imprezą towarzyszącą będzie pokaz filmów tanecznych w Pasażu Kultury.

  Poznań, różne lokalizacje, bilety: 150-500 zł, www.ptt-poznan.pl

  20 sierpnia

  Dub FX

  Swoją muzykę tworzy w 80% wyłącznie za pomocą... ust. Kto taki? To światowej sławy beatboxer Dub FX, który w sierpniu pojawi się w poznańskim Eskulapie. Na scenie towarzyszyć mu będzie australijski raper Cade.

  Poznań, Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39), bilety: 35-45 zł, www.eskulap.art.pl
  27-29 sierpnia
  Jarmark Chmielo-Wikliniarski
  Jak co roku nowotomyski Jarmark ściąga gwiazdy polskiej piosenki pop. Tym razem w Nowym Tomyślu zagrają Kukiz i Piersi (27.08.) oraz Bajm (29.08.). Ich koncerty w sobotę, 28 sierpnia rozdzieli występ Kabaretu Moralnego Niepokoju.

  Nowy Tomyśl, park Kultury i Wypoczynku, wstęp wolny, www.nowytomysl.pl

  27 sierpnia

  Kabaretowe Derby

  Czołówka polskich rozbawiaczy pojawi się na zakończenie wakacji w amfiteatrze Na Skarpie w Koninie. O dobry humor widzów zadbają m.in. Kabaret Neo-Nówka, Paranienormalni, Limo oraz Marcin Daniec. W części estradowej wystąpi Andrzej "Piasek" Piaseczny, zaś konferansjerem imprezy będzie Robert Rozmus.

  Konin, Amfiteatr Na Skarpie (ul. kard. Wyszyńskiego), bilety: 35 zł

  28-29 sierpnia

  Koło Bluesa Festival: Nocna Zmiana Bluesa i inni

  Na nadwarciańskich błoniach z ruinami średniowiecznego zamku w tle znów zagrają bluesowe kapele - te, które dopiero debiutują (28.08.) i gwiazdy polskiej sceny (29.08.): Vintage, Nocna Zmiana Bluesa, Gienek Loska Band, Bracia i Siostry oraz Zydeco Flow.

  Koło, Błonia przy ul. Wiejskiej, wstęp wolny, www.kolobluesa.pl

  30 sierpnia

  Grzegorz Turnau i Wojciech Malajkat

  Podczas recitalu "Kruchy świat, kruche szkło" Grzegorz Turnau i Wojciech Malajkat będą promować swój wspólny album z 2007 roku, wydany pod tym samym tytułem. Są to przede wszystkim piosenki do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ale znajdują się na nim także kompozycje innych poetów.

  Poznań, Pod Pretekstem, bilety: 50, 60 zł, www.podpretekstem.pl

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo