Poznań: Rozpoczynają się nowe remonty ulic

  Poznań: Rozpoczynają się nowe remonty ulic

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od dzisiaj kierowcy będą już jeździć wyremontowaną zachodnią nitką jezdni ulicy Przybyszewskiego (od ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego do ulicy Bukowskiej), ale w kierunku Piątkowa. Druga, czyli wschodnia część jezdni, zostanie natomiast zamknięta na czas jej przebudowy.
  W kierunku Łazarza z Piątkowa będzie można dostać się, korzystając z przygotowanych w tym celu objazdów. Kierowcy tranzytowi ominą roboty uliczne, jadąc z ulicy Niestachowskiej św. Wawrzyńca, Polską, Bułgarską do Grunwaldzkiej.

  Pozostali kierowcy mogą jechać Przybyszewskiego do Bukowskiej, Grochowską aż do ulicy Grunwaldzkiej.

  Ponadto na dojeździe do ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego od strony centrum miasta, na ulicy Grunwaldzkiej kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa (zamiast trzech) pasy ruchu.
  W zachodnią jezdnię ul. Przybyszewskiego będzie można kierować się wyłącznie z prawego pasa ruchu. Na tę nitkę jezdni nie będzie też można wjechać z Marcelińskiej, będzie za to możliwy skręt z Przybyszewskiego w Marcelińską.

  Ulica Przybyszewskiego to kolejny odcinek trasy tranzytowej, który ma być przystosowany do większego natężenia ruchu. Prace drogowe potrwają do końca września.

  W mieście toczą się także mniejsze remonty. Do 14 sierpnia odnowiony ma zostać chodnik przy ulicy Chopina. Natomiast na ulicy Zeylanda drogowcy będą remontować nawierzchnię jezdni. Ulica będzie przejezdna, choć nie obędzie się bez utrudnień, bo kierowcy będą mogli korzystać tylko z połowy jezdni. Prace potrwają do 16 sierpnia.

  Z kolei w rejonie ronda Śródka powstanie tymczasowa droga objazdowa na ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Jest to związane z budową prawobrzeżnego kolektora sanitarnego wykonywaną na zlecenie Aquanetu. Roboty drogowe w tym miejscu potrwają do końca października.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo