Śnięte ryby na brzegu Zalewu Kowalskie

  Śnięte ryby na brzegu Zalewu Kowalskie

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Śnięte, rozkładające się ryby zalegają w trzcinach na brzegu Zalewu Kowalskie. To nie pierwszy taki przypadek w tym roku.
  Po wizji lokalnej i badaniu wody, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu stwierdzili, że w wodzie zalewu pozbawionej niemal tlenu zakwitły sinice. Według badających wodę nie jest to skutkiem zatrucia ściekami bądź inną substancją, ale efekt długotrwałych upałów.

  Wczoraj rybacy z gospodarstwa w Bogucinie zbierali rozkładające się ryby, by choć w ten sposób zmniejszyć uciążliwość, jaka dotyka mieszkańców wsi Kowalskie.

  Być może sytuację poprawi fakt, że oczyszczalnia w Pobiedziskach ma być zamieniona w przepompownię a ścieki popłyną do COŚ w Koziegłowach. Ponadto we wsi Kowalskie powstanie kanalizacja sanitarna. Pozwoli to wyeliminować stare szamba, z których nieczystości przenikają do wód zalewu. Inwestycja będzie finansowana z funduszy Unii Europejskiej.

  Są jednak opinie, że do zakwitu sinic będzie nadal dochodziło bo Kowalskie to sztuczny, płytki zbiornik, którego dno porośnięte jest roślinami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo