Poznań: Magistrat zaprasza w sobotę na wycieczkę

  Poznań: Magistrat zaprasza w sobotę na wycieczkę

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wycieczka po Urzędzie Miasta? Dlaczego nie. Warto na przykład zrobić sobie zdjęcie przy biurku, przy którym prezydent Ryszard Grobelny podpisuje ważne dla Poznania decyzje. Przysiąść w saloniku prezydenckim czy zobaczyć oryginalne okno z 1730 r., które odkryto w magistracie podczas jednego z remontów.
  Na taką eskapadę z przewodnikiem i w dodatku bezpłatną zaprasza magistrat w najbliższą sobotę. Należy jedynie wcześniej za pośrednictwem call center (telefon: 61 646 33 44) zgłosić swój udział, ponieważ liczba zwiedzających jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, w godzinach pracy urzędu. Przewiduje się dwie wycieczki, które wyruszą o godz. 10 oraz 11.30. Chętni spotykają się na dziedzińcu przed urzędem.

  Po obiekcie oprowadzać będzie dwóch przewodników. Jeden opowie o historii budynku, drugi - przedstawi współczesne funkcje poszczególnych pomieszczeń. Zwiedzający zobaczą gabinet prezydenta, gdzie są podejmowani honorowi goście i koronowane głowy, sale reprezentacyjne, tajne przejścia. Dowiedzą się o tajemnicach, które kryje gmach przy pl. Kolegiackim. Chętni odwiedzą także salę sesyjną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo