Ostrów: Sprzedają siedzibę Biblioteki Miejskiej

  Ostrów: Sprzedają siedzibę Biblioteki Miejskiej

  Janusz Nowicki

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Samorząd Ostrowa chce sprzedać dawną siedzibę Biblioteki Miejskiej (jeszcze wcześniej Domu Niemieckiego), w którym obecnie mieści się m.in. "Kawiarnia Literacka".
  Okazały budynek przy ul. Wolności 2, a więc w samym centrum Ostrowa, wyceniony został przez rzeczoznawców na 1,3 mln złotych. Przetarg odbędzie się już w najbliższą sobotę, 31 sierpnia, w ostrowskim magistracie.

  - Miasto mogłoby dalej użytkować ten obiekt, ale musiałoby go wyremontować i stworzyć w nim kolejną placówkę kulturalną, która byłaby finansowana z miejskiego budżetu - tłumaczy prezydent Ostrowa, Radosław Torzyński. - Ten budynek położony jest w sąsiedztwie Ostrowskiego Centrum Kultury, synagogi i kościoła św. Antoniego. To jeden z ciekawszych architektonicznie rejonów miasta. Zdecydowaliśmy się na sprzedaż tego obiektu, by prywatny inwestor wyremontował go zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi.

  Władze Ostrowa twierdzą, że zainteresowanie budynkiem "Kawiarni Literackiej" jest duże i z jego sprzedażą nie powinno być kłopotów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo