Orkiestra woodstockowa

  Orkiestra woodstockowa

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ze świecą nie znajdziemy w Polsce drugiego festiwalu, który jest w stanie przyciągnąć tylu widzów, ilu właśnie Przystanek Woodstock. Rok temu bawiło się na nim 400 tysięcy osób! Legitymujący się około 60-tysięczną frekwencją Open'er wygląda przy Przystanku Woodstock jak osiedlowy festyn.
  Muzyczne szaleństwo rozpocznie się w piątek o godzinie 15.15 koncertem Eweliny Flinty i jej gości. Przez trzy weekendowe dni na dwóch scenach zagra 46 artystów. Najwięcej ludzi przed Dużą Scenę powinny przyciągnąć gwiazdy zza Wielkiej Wody - nu-metalowe Papa Roach (piątek, godzina 20.20) i hardrockowe Life Of Agony (sobota, godzina 0.15). Wśród polskich artystów najciekawiej zapowiada się wspólny projekt Leszka Możdżera i Tymona Tymańskiego, którzy zinterpretują Chopina na jazzowo. Ale żeby zobaczyć koncerty, najpierw trzeba na Woodstock jakoś dojechać. Co przy nawale kilkuset tysięcy osób na niewielki Kostrzyn może okazać się rzeczą bardzo trudną...

  Oprócz dojazdu PKP (piszemy o tym w ramce Na stronie www.wosp.org.pl/woodstock można dopisać się do Banku Podróży. Zasady są proste - jeśli jedziemy do Kostrzyna własnym autem i mamy w nim wolne miejsca, możemy zamieścić w Banku swoją ofertę. Podobnie jest z osobami, które chcą zabrać się z kimś samochodem. Pierwsze 1000 zarejestrowanych osób otrzyma naklejkę, dzięki której może spokojnie zaparkować na terenie festiwalu. Warunek - musi pojawić się tam najpóźniej w czwartek o godzinie 12.

  Kolejnym wielkopolskim akcentem na Woodstocku będą działania poznańskiej Orkiestry Recyklingowej Allegro. Dowodzona przez Zbigniewa Łowżyła grupa od wielu tygodni ćwiczy grę na instrumentach, zrobionych z odpadków. Na Przystanku do orkiestry dołączyć może każdy. Warsztaty odbędą się w piątek i sobotę od godziny 12 do 17, oficjalna próba wystartuje w niedzielę o 13, natomiast rekord Guinnessa na największą orkiestrę recyklingową "nasi" bić będą od godziny 14. Orkiestra wykona utwór "All For Planet". Poznańskich przedstawicieli będziemy mieć także wśród artystów.

  W niedzielę o godzinie 17.55 na dużej scenie ze swoim solowym projektem Titus Tommy Gunn wystąpi Titus, wokalista zespołu Acid Drinkers. Zaraz po nim, o 19.15 w tym samym miejscu pojawi się Armia. Na scenie folkowej w piątek o godzinie 21.15 swoje umiejętności zaprezentuje DagaDana, godzinę później poznański gitarzysta Witek Łukaszewski zagra program, poświęcony Fryderykowi Chopinowi. I coś dla najmłodszych - również na scenie folkowej w sobotę o godzinie 17 zagra wielkopolska Arka Noego.

  Pod znakiem zapytania stoi właściwie już tylko pogoda. Czy upały powrócą do weekendu? Nie od dziś wiadomo, że woodstockowa publika ma pewne wariactwo - lubi błoto. Może właśnie dlatego w Kostrzynie już testowany jest wodny grzybek do wydzielania ukochanej mazi...

  Specjalne pociągi na Przystanek
  Specjalnie dla woodstockowiczów Przewozy Regionalne uruchomiły linie Musicregio, które bez przesiadki dowiozą widzów z Poznania do Kostrzyna nad Odrą.

  Allegro Expressy kursują od jutra do czwartku codziennie o 13.24 (w Kostrzynie o 16), w piątek o 10.24 (przyjazd: 13) a w sobotę i niedzielę o 7.24 (przyjazd: 10). Powrotne Allegro Expressy kursują z Kostrzyna do Poznania w sobotę i niedzielę o godzinie 2.30 (przyjazd do Poznania: 5.17), natomiast w poniedziałek pociąg odjedzie z Kostrzyna o godzinie 3.26 (w Poznaniu o 5.50). Za normalny bilet z Poznania do Kostrzyna zapłacimy 29 złotych, ze zniżką 37% - 18,27 zł. Na Woodstock można dojechać także "zwykłymi" pociągami PKP, tu jednak nie obejdzie się bez przesiadki w Krzyżu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo