Września: Wandal urwał głowę figurce dzieci wrzesińskich

  Września: Wandal urwał głowę figurce dzieci wrzesińskich

  Karolina Barełkowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wrzesińscy strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który uszkodził figurkę dzieci wrzesińskich, znajdującą się przy budynku Muzeum Regionalnego, przy ul. Ks. Laskowskiego. Jak informuje Anna Hedrych-Stanisławska ze straży miejskiej, wandal urwał głowę jednej z postaci.
  - Dostaliśmy anonimowe zgłoszenie o hałasującym, agresywnie zachowującym się mężczyźnie przy figurze dzieci wrzesińskich. Patrol natychmiast udał się na miejsce, okazało się jednak, że człowiek ten zdążył się oddalić, wcześniej jednak uszkodził element figury - mówi Anna Hedrych-Stanisławska. Strażnicy wandala zatrzymali na Rynku. Mężczyzna miał przy sobie urwaną głowę.

  - Tłumaczył nam, że chciał mieć ten uszkodzony element w domu - przyznaje A. Hedrych-Stanisławska.

  Jak się okazało wandal miał przeszło promil w wydychanym powietrzu. Noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara pozbawiania wolności od lat trzech do pięciu. Straty zostały oszacowane na 500 zł. Figurka, do czasu naprawienia urwanego elementu, została zabrana sprzed muzeum. Zostało tylko wmurowane zdjęcie trzech wrzesińskich chłopców, które było inspiracją na powstanie tego elementu ul. Ks. Laskowskiego.

  - Pomysł na tą figurkę zrodził się po śmierci Ireneusza Zjeżdżałki, znanego wrzesińskiego fotografika. Z tego co mi wiadomo, artysta ten ustalił z burmistrzem Tomaszem Kałużnym, że w przyszłości zrealizują pewną wizję artystyczną przy ul. Laskowskiego. Jednym z takich elementów jest pokazanie współczesnego obrazu dzieci wrzesińskich na fotografiach, a następnie na podstawie jednego z nich wykonanie tej właśnie figurki - tłumaczy Sebastian Mazurkiewicz, dyr. Muzeum Regionalnego.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo