Nowe zoo: Sowa mglista poluje pod śniegiem

  Nowe zoo: Sowa mglista poluje pod śniegiem

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zwiedzając nowe zoo na Malcie koniecznie trzeba zajrzeć do wolier z ptakami. W ostatnich tygodniach urodziły się pisklęta rzadkich gatunków ptaków.
  Na świat przyszły młode sowy jarzębate Surnia. W sumie jest ich aż 14. Jajka wysiedziała samica, ale teraz opiekuje się nimi samiec.

  Po raz trzeci para puszczyków mszarnych dochowała się potomstwa. Jest to duża sowa - rozpiętość skrzydeł sięga do 140 cm. Spośród wszystkich gatunków sów puszczyki mszarne wyróżniają się bardzo czułym słuchem i cichym lotem. Potrafią usłyszeć i upolować gryzonie poruszające się nawet 40 cm pod pokrywą śniegu. W Skandynawii nazywane są mglistymi sowami.

  Po raz drugi wylęgło się też potomstwo pary puszczyków uralskich. Młode puszczyki chowają się znakomicie.

  Warto podkreślić, że poznański ogród zoologiczny jest jedynym ogrodem w Polsce, gdzie dochodzi do rozrodu tego gatunku sowy. Zoo czynne jest siedem dni w tygodniu od godz. 9 do 19.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Partio Oszołomów - do roboty

  bydle bartoszewskiego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 15

  Tam gdzie są dobrzy ludzie szanujący swoją pracę i innych są sukcesy. Brawo. Och - chciałoby się westchnąć - Gdybyż tak podobnie stało się jeszcze na Placu Kolegiackim. Ale tam myślą - o tak -...rozwiń całość

  Tam gdzie są dobrzy ludzie szanujący swoją pracę i innych są sukcesy. Brawo. Och - chciałoby się westchnąć - Gdybyż tak podobnie stało się jeszcze na Placu Kolegiackim. Ale tam myślą - o tak - myślą jedynie jak by tu się najlepiej urządzić z naszych POdatków. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo