Wolsztyn, Przemęt, Rakoniewice: Powalone drzewa, uszkodzone...

  Wolsztyn, Przemęt, Rakoniewice: Powalone drzewa, uszkodzone dachy

  Danuta Rzepa

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nad gminami Wolsztyn, Przemęt i Rakoniewice przeszły gwałtowne burze, połączone z intensywnymi opadami deszczu i silnymi wiatrami.
  Największe straty burza spowodowała w Łąkiem w gm. Rakoniewice, uszkadzając kilka dachów domów i budynków gospodarczych. Strażacy usuwali także powalone drzewa na drodze w kierunku Rakoniewic. W wielu miejscach zniszczone zostały uprawy rolne. W Rakoniewicach zalane zostały piwnice i garaże, głównie w rejonie ulic Ogrodowej i Drzymały. Strażacy interweniowali także na trasie Rakoniewice - Rostarzewo, Jabłonna - Zdrój, w Gninie, usuwając powalone na drogę drzewa.


  Pierwsze jednostki wyjechały po godz. 19, a ostatnie wróciły z akcji przed północą - mówi mł. bryg. Dariusz Ziomko, zastępca komendanta powiatowego PSP w Grodzisku Wlkp. - W sumie odnotowaliśmy siedem wyjazdów, w których uczestniczyło 36 strażaków z OSP Rakoniewice, OSP Jabłonna, OSP Wioska, OSP Rostarzewo i OSP Gnin.

  W akcji brali udział także pracownicy zakładu gospodarki komunalnej, którzy udrożnili studzienki kanalizacyjne - mówi Stanisław Lenart, komendant gminny ZOSP w Rakoniewicach. - Strażacy z kolei wypompowywali wodę z zalanych pomieszczeń. Przy takiej ilości deszczu kanalizacja nie była w stanie na bieżąco odbierać wody, która spływała w rejon skrzyżowania z Wygody i Garbar.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo