Poznań: Od jutra remont torowiska na Strzeleckiej i...

  Poznań: Od jutra remont torowiska na Strzeleckiej i Podgórnej. Spore utrudnienia w centrum

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W sobotę MPK rozpocznie remont torowiska na ulicy Strzeleckiej i Podgórnej. Dla pasażerów oznacza to spore utrudnienia w centrum miasta: tramwaje linii numer 5, 13, 16 i 26 oraz linii 2 i 9 będą kursowały zmienionymi trasami.
  Na łuku z Marcinkowskiego w ulicę Podgórną pracownicy MPK wymienią torowisko. Prace potrwają do 1 sierpnia. W tym czasie zamknięta dla ruchu tramwajowego zostanie Trasa Kórnicka (na odcinku od Jana Pawła II do Marcinkowskiego). Roboty nie będą na szczęście utrudniały pojazdom przejazdu Alejami Marcinkowskiego. Te zamknięte dla ruchu zostaną tylko na dwa dni: 31 lipca i 1 sierpnia. - Wtedy będziemy wymieniać rozjazd - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik poznańskiego MPK.


  "Piątka" w czasie remontu będzie jeździła z ronda Kaponiera do ulicy Gwarnej, następnie przez plac Wielkopolski i Śródkę do ulicy Jana Pawła II i dalej do Stomilu. Z kolei tramwaje linii numer 13 będą jeździły przez ulice: Towarową, Królowej Jadwigi, rondo Rataje do Starołęki. Przez plac Wielkopolski i rondo Śródkę i ulicę Jana Pawła II będą kursowały tramwaje linii numer 16.

  Nieznacznie zmieni się także trasa przejazdu tramwajów linii numer 26. Do końca lipca będą jeździły z osiedla Jana III Sobieskiego trasą PST do ronda Kaponiera, a następnie ulicami Święty Marcin i Marcinkowskiego dojadą na plac Wolności. Stąd, ponownie ulicą Fredry i PST wrócą na Piątkowo.
  Na czas remontu zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa numer 25. Pojazdy będą kursowały wahadłowo na trasie od skrzyżowania Jana Pawła II z Kórnicką do ulicy Wrocławskiej.

  Remontowana ulica Strzelecka nieprzejezdna będzie do 24 sierpnia. "Dwójka" oraz "dziewiątka" będą w tym czasie kursowały z ronda Kaponiera ulicami Towarową i Królowej Jadwigi na Dębiec.

  Po zakończeniu obu tych remontów ekipa MPK przeniesie się w rejon pomnika Starego Marycha. Od 2 sierpnia będą tam wymieniać szyny na łukach torowiska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo