Poezja śpiewana: Liryczni wojownicy

  Poezja śpiewana: Liryczni wojownicy

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jak dobrze zaśpiewać wiersz? Doskonale wiedzą to Stanisław Soyka oraz Piotr Woźniak i jego przyjaciele bardowie.
  Aż dwukrotnie poznańscy miłośnicy poezji śpiewanej będą mieli okazję posłuchać w tym tygodniu Piotra Woźniaka. Artysta zagra w czwartek w Poema Cafe, natomiast już w ten weekend weźmie udział w artystycznym przedsięwzięciu Trzech Bardów.

  Tytułowi bardowie do wokaliści i (prywatnie) przyjaciele: Szymon Zychowicz, Tomasz Lewandowski i wspomniany Piotr Woźniak. Podczas ich wspólnego koncertu usłyszymy zarówno fragmenty autorskich programów każdego z nich, jak i cudze kompozycje. Bardowie zapowiadają, że pojawi się m.in. utwór "Odejść w samą porę" Jana Kondraka. Natomiast w czwartek w Poema Cafe Woźniak zagra wyłącznie piosenki ze swojego repertuaru, które są obecne na wydanej niedawno płycie "Dom na dachu".

  Oba koncerty przedzieli poniedziałkowy występ artysty wyjątkowego i, co należy podkreślić, od zawsze bardzo lubianego przez poznańskich słuchaczy. W minionym roku ukazała się jego płyta "Studio Wąchock". To pierwszy po pięcioletniej przerwie album artysty. W pracach nad nim wokalnie wspomogły go m.in. siostry Natalia i Paulina Przybysz - eksczłonkinie zespołu Sistars.

  Nie ma w Polsce popularniejszego wokalisty jazzowego od urodzonego 51 lat temu w Gliwicach Soyki. Dyskografia artysty jest imponująca - przez kilkadziesiąt lat Soyka nagrał 27 płyt, lansując przy tym niezliczoną ilość przebojów z "Cudem niepamięci" na czele.

  Trzech Bardów
  Piwnica Farna Pod Blaszanym Kurem (plac Kolegiacki 14/15)
  sobota, 24 lipca, godz. 20
  wstęp wolny

  Stanisław Soyka
  Dziedziniec Masztalarni (ul. Św. Marcin 80/82)
  poniedziałek, 26 lipca, godz. 21
  bilety: 45, 50 zł

  Piotr Woźniak
  Poema Cafe (ul. Wodna 12)
  czwartek, 29 lipca, godz. 20
  wstęp wolny

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo