Poznań: Do stolicy Wielkopolski dojechał pociąg pamięci....

  Poznań: Do stolicy Wielkopolski dojechał pociąg pamięci. Zobacz film i zdjęcia

  MMR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wszystkie rozmowy będą udokumentowane
  1/5
  przejdź do galerii

  Wszystkie rozmowy będą udokumentowane ©Waldemar Wylegalski

  Pociąg zatrzymał się na peronie czwartym Dworca Głównego i można się do niego udać w godzinach 11-17. Dziesiątka młodych ludzi, którzy wyruszyli w trasę, dokumentują rozmowy z ludźmi na temat ich marzeń i przesłania, jakie chcieliby zostawić przyszłym pokoleniom. Organizatorzy podczas wizyty w Poznaniu przypominają także o wydarzeniach sprzed 30 lat, prezentując wystawę oraz odtwarzając audycje radiowe poświęcone strajkom.

  Celem projektu artystyczno-edukacyjnego "wagon2010.lublin.pl" jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czym jest wolność w życiu człowieka, a także zwrócenie uwagi na rolę niezależnego obiegu wydawniczego przy narodzinach "Solidarności". Efektem podróży śladami polskiej pamięci ma być wydanie książki "Jak małe kamyki poruszyły wielką lawinę" zawierającej opowieści zebrane ze wszystkich miejsc postoju.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo