Sośnie: Pięciu młodocianych podpalaczy zatrzymanych

  Sośnie: Pięciu młodocianych podpalaczy zatrzymanych

  Ryszard Binczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Młodzi chłopcy w wieku od 14 do 17 lat od dłuższego już czasu podpalali lasy w okolicach Sośni. Policjanci ustalili, że robili to pojedynczo lub w różnych grupach. Dokonali kilkunastu podpaleń lasu, a łączne straty wyniosły prawie 6.000 złotych.
  - W tym roku doszło tam już do trzech pożarów - mówi Krzysztof Kula, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

  Policjanci już od dłuższego czasu wyjaśniali sprawy pożarów, do których doszło na przestrzeni ubiegłego i bieżącego roku. W większości były to drobne zdarzenia nie powodujące większych strat. Dopiero w tym roku, w kwietniu pożar strawił pół hektara lasu a straty wyniosły 2 000 złotych, następnie w czerwcu spłonęło 30 arów wartości ponad 2.360 złotych i w lipcu 20 arów lasu o wartości 1.600 złotych.

  Policjanci ustalili pięciu podejrzanych o podpalenia. Okazali się nimi nieletni mieszkańcy gminy Sośnie. Wszyscy z uwagi na wiek odpowiadać będą z swoje czyny przed sądem rodzinnym, a siedemnastolatek dodatkowo przed sądem rejonowym za jedno z podpaleń, którego dokonał już po ukończeniu 17. roku życia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo