Po wyzwiskach - porozumienie

  Po wyzwiskach - porozumienie

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego znajdzie swoje stałe miejsce w kościele św. Anny. Miejsce godne i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że w ostatnich dniach krzyż wywołał tak wiele złych emocji.
  Zarówno zwolennicy jego pozostawienia przed pałacem, jak i ci, którzy opowiadali się za jego usunięciem, zachowywali się tak, jakby się szaleju objedli. Pierwsi traktowali stosunek do krzyża, postawionego spontanicznie i bez dopełnienia jakichkolwiek formalności, jak wyznacznik cnoty, moralności, patriotyzmu i Bóg wie jeszcze czego. Drudzy w odwecie zachowali się, jak pruscy urzędnicy i zamachali ustawą prawo budowlane. Zacietrzewienie rosło.

  Aż wreszcie okazało się, że kiedy usiądzie się do stołu i zacznie rozmawiać, można dojść do porozumienia.

  Ofiary katastrofy pod Smoleńskiem i spontaniczny wyraz pamięci o tragedii znajdzie stosowne miejsce, a tych, dla których zapisany w konstytucji świecki charakter państwa jest ważny, religijny było nie było symbol przed siedzibą najwyższego urzędnika nie będzie kłuł w oczy. A i warszawski Inspektor Nadzoru Budowlanego zapewne odetchnął z ulgą. Świetnie.

  Tylko dlaczego dopiero teraz? Czyżby uczestnicy sporu zanim usiedli do rozmów, musieli się wykrzyczeć?

  Możliwe. Ale szkoda, bo raz wypowiedziane słowa zostają w pamięci. I porozumienie, choćby najlepsze, zaczyna smakować gorzko.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POROZUMIENIE

  skin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Jeszcze krzyż stoi!!! a ustalenia i prawo dla demagogów nie mają żadnego znaczenia-to ich "prawo" musi zwyciężyć

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo