1, 2, 3... w liczbach zaklęty jesteś Ty

  1, 2, 3... w liczbach zaklęty jesteś Ty

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Wiesz, że spędzisz 1,5 roku w toalecie? Będziesz musiał zjeść 900 kilogramów jaj i ze 4 krowy. Będziesz się całować 100 tysięcy razy angażując do tego 37 mięśni, których nie używasz do niczego innego. Więcej czasu spędzisz na pracy, niż na śnie. Będziesz kochać się średnio przez 15 godzin w roku, ale więcej czasu spędzisz na patrzeniu na obiekt zainteresowania. Tylko pożyj te przeciętne 75 lat. Czy człowieka można tak podliczyć? Sprawdziła Marta Żbikowska
  Człowiek żyje średnio 75 lat. Zakładając, że jest to człowiek niezwykle systematyczny, który codziennie je śniadanie, obiad i kolację, każdy posiłek będzie celebrował ponad 27 tysięcy razy. A ile jest w stanie zjeść w ciągu całego życia? Masła i oleju zjada 600 kilogramów, co może nie jest zbyt imponującym wyczynem. Kilogram masła to cztery kostki. Gdyby więc jadł tylko masło (bez oleju) wyszłoby 2400 kostek.
  Ale nie samym masłem człowiek żyje. W ciągu 75 lat życia człowiek jest w stanie zjeść 1125 kilogramów sera, 825 kilogramów cukru, 900 kilogramów jaj, siedem ton owoców i warzyw, trzy tony chleba, klusek i ryżu, 250 kilogramów ryb, 400 kur, osiem owiec, 20 świń i 4 krowy, a wszystko to może popić sześcioma tysiącami litrów mleka. Gdyby jakimś cudem można było zjeść to wszystko za jednym razem, organizm dostałby ilość energii porównywalną z tą, która uwalnia się po eksplozji 65 ton trotylu.

  Wymieniamy 100 tysięcy pocałunków

  Nie od parady lekarze i inni specjaliści zalecają picie ponad 2 litrów wody dziennie, czyli około 730 litrów rocznie. Z samym tylko moczem człowiek traci 1,5 litra płynów na dobę. Z potem i przez parowanie ciała ubywa nam kolejne 0,5 litra wody. Tak to wygląda przy założeniu, że nie przebywamy w tropikach, a temperatura powietrza nie przekracza 28 st. Celsjusza. Przy obecnych upałach gospodarka wodna naszych organizmów jest wyraźnie zach-wiana. Zarówno zapotrzebowanie na wodę jest większe, jak i jej utrata z potem.

  Każdego ranka człowiek zwleka z łóżka swoje 206 kości. Jeśli jest to człowiek dorosły, jego kości ważą około 9 kilogramów. Z mięśniami sprawa jest bardziej skomplikowana, bo trudno je policzyć. Jest ich ponoć od 300 do 500 (według różnych źródeł). Wiadomo, że 37 z nich wprawiamy w ruch podczas pocałunku. Istnieją mięśnie, które nigdy nie są wykorzystywane w innych sytuacjach. Te 37 mięśni w ciągu 70-letniego życia człowiek wprawia w ruch ponad 100 tysięcy razy, bo tyle przeciętnie pocałunków wymienia.

  Dłużej patrzymy, niż się kochamy

  Jednak ani kości, ani mięśnie nie są tymi elementami budowy anatomicznej, nad którymi najczęściej zastanawiają się ludzie (szczególnie mężczyźni). Fora internetowe, zarówno te ogólnotematyczne, jak i medyczne czy naukowe, zapełnione są setkami pytań o… długość prącia. "Czy mój członek nie jest za krótki?" - pytają zrozpaczeni chłopcy, wpisując odczytane z linijki wyniki. Tymczasem już w 1942 roku badacze Schonfeld i Beebe ustalili, że średnia długość penisa wynosi 13,2 cm. Inny badacz Wessells w 1996 r. uzyskał wynik 12,45 cm, podczas gdy Francuz Bondil wyliczył imponującą średnią 16,74 cm. Zafrapowana tym urolog Jyoti Shah z Londynu ustaliła jednak, że zespół Bondila "wydłużał penisy, przed pomiarem pociągając trzykrotnie za żołędź".
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo